Om boendet
Din vistelse på Nomad Luxury Suites
Nomad Luxury Suites erbjuder elegant inredda rum i Belgrad. Hotellet öppnade 1931 och ligger inom 1,8 km från Sankt Savas tempel och det centrala Republiktorget. WiFi är gratis i alla utrymmen.
Alla de luftkonditionerade rummen har en sittgrupp och en platt-TV med kabelkanaler. I de egna badrummen finns badkar eller dusch, gratis badprodukter och hårtork. Ett värdeskåp med plats för laptop och en minibar finns också.
Alla måltider serveras varje dag i en restaurang som ligger 30 meter från boendet. Du kan också hyra cykel på hotellet.
Belgrads mässa ligger 3,3 km bort. Närmaste flygplats är Belgrads flygplats Nikola Tesla, som ligger 15 km från Nomad Luxury Suites.
Rum och bekvämligheter
Nomad Luxury Suites har totalt 7 boendeenheter fördelade på lägenheter och sviter, med ytor från 31 till 53 m². Varje boende har ett sovrum. Antalet gäster varierar från 2 till 4 gäster beroende på boendeenhet. Sovplatserna i den största lägenheten är fördelade på 1 super king size-säng och 1 bäddsoffa.
I det egna badrummet i alla lägenheterna och i alla sviterna finns dusch utan tröskel. I alla lägenheterna och i alla sviterna finns kaffemaskin och vattenkokare bland köksutrustningen.