Om overnatningsstedet
Dit ophold på Nomad Luxury Suites
Samtlige ferieboliger har aircondition, opholdsområde og fladskærms-tv med kabelkanaler. Der er eget badeværelse med badekar eller bruser, gratis toiletartikler og hårtørrer. Der er også værdiboks til bærbar computer og minibar.
Nomad Luxury Suites tilbyder stilfuld indkvartering i Beograd. Ejendommen åbnede i 1931 og ligger inden for 1,8 km fra St. Sava-templet og den centrale Republik-plads. Der er gratis WiFi overalt.
Samtlige måltider serveres dagligt i en restaurant, der ligger 30 m fra ejendommen. Gæsterne kan også leje cykler på selve ejendommen.
Beograds messecenter ligger 3,3 km derfra. Den nærmeste lufthavn er Beograd Nikola Tesla Lufthavn, 15 km fra Nomad Luxury Suites.
Værelser og faciliteter
Hos Nomad Luxury Suites er der 7 lejligheder og suiter på mellem 31 og 53 m². I alle lejligheder og i alle suiter er der et soveværelse i hver. Der er plads til mellem 2 og 4 personer, afhængigt af den valgte indkvartering. I den største lejlighed består sengefordelingen af 1 super kingsize-seng og 1 sovesofa.
Det private badeværelse i alle lejligheder og i alle suiter har en bruser uden trin. Køkkenudstyret i alle lejligheder og i alle suiter omfatter en kaffemaskine og en elkedel.