1/10

Hotel

Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado

728 Horizon Drive, CO 81506 Grand Junction, USASe kort

Værelse med queensize-seng – handicapvenligt/ikkeryger 3 personer USA
★ 6,2/106,2 Behageligt 1004 anmeldelser Booking.com
▦ 44 Værelsesmuligheder Til 3 personer
✓ 2929 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Udendørs swimmingpool
Familieværelser
Parkering på stedet
Døgnåben reception
Handicapvenlig
Ikkeryger-værelser

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado

Super 8 Grand Junction Colorado ligger 40 minutters kørsel fra Colorado National Monument og har udendørs swimmingpool. Der er gratis wi-fi.

Samtlige værelser har fladskærms-tv med kabelkanaler og eget badeværelse.

Personalet i den døgnåbne reception taler engelsk og spansk og står altid klar til at hjælpe.

Den nærmeste lufthavn er Grand Junction Regional (Walker Field), 2 km fra overnatningsstedet.

Værelser og faciliteter

Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado tilbyder 3-personersværelser, familieværelser og suiter. I alle værelser og i alle suiter er der 1 soveværelse i hver. Der er plads til mellem 3 og 4 personer, afhængigt af den valgte indkvartering. Sovepladserne i familieværelset til op til 4 personer er fordelt på 2 kingsize-senge.

Det private badeværelse i alle værelser og i alle suiter har et badekar, en bruser og en hårtørrer. Komfortfaciliteterne omfatter aircondition og varme.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Værelse med queensize-seng – handicapvenligt/ikkeryger — 25 m²

  • 3 personer
  • 1 soveværelse
  • 25 m²

Soveværelse 1 - 1 kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Kabelkanaler
  • Øvre etager er tilgængelige med elevator
  • Badekar
  • Op til 3 personer
  • Areal: 25 m²

Værelse med queensize-seng – ikkeryger — 25 m²

  • 3 personer
  • 1 soveværelse
  • 25 m²

Soveværelse 1 - 1 kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Udsigt til pool
  • Kabelkanaler
  • Øvre etager er tilgængelige med elevator
  • Op til 3 personer
  • Areal: 25 m²

Værelse med 2 queensize-senge – ikkeryger — 25 m²

  • 4 personer
  • 1 soveværelse
  • 25 m²

Soveværelse 1 - 2 kingsize-senge

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Skrivebord
  • Udsigt til pool
  • Kabelkanaler
  • Op til 4 personer
  • Areal: 25 m²

Studio Suite with Two Queen Beds - Non-Smoking

  • 4 personer
  • 1 soveværelse

Soveværelse 1 - 1 sovesofa og 2 kingsize-senge

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Udsigt til pool
  • Kabelkanaler
  • Øvre etager er tilgængelige med elevator
  • Op til 4 personer

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

Fra kl. 15:00

Udtjekning

Indtil kl. 11:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Barneseng (alder i år: 0–3). Gratis. Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Ved indtjekning kræves billedlegitimation og et kreditkort. Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed og kan medføre ekstra gebyrer.

Parkering

Sprog, personalet taler
engelsk spansk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Katedralen “Grand Junction Colorado Temple” ligger 1,1 km væk.

  • Det beskyttede naturområde “James M. Robb - Colorado River State Park” ligger 6,6 km væk.

  • Lufthavnen “Grand Junction Regional Airport” er 1,9 km herfra. Det tager cirka 35 minutter at gå.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Grand Junction Colorado Temple katedral
    1,1 km
    ca. 20 min. til fods
  • The Art Center teater
    3,2 km
  • Eureka! McConnell Science Museum museum
    3,5 km
  • Asteria Theatre teater
    3,5 km
  • Museum of the West museum
    5,1 km
  • Bumper Bay vandland
    5,3 km
  • Bananas Fun Park forlystelsespark
    5,4 km
  • Coconut Cove vandland
    5,4 km
  • Mesa Mall indkøbscenter
    5,5 km
  • Cross Orchards Historic Site museum
    5,5 km

Natur

  • West Lake State Wildlife Area beskyttet naturområde
    4,5 km
  • James M. Robb - Colorado River State Park beskyttet naturområde
    6,6 km
  • Clifton Nature Park beskyttet naturområde
    9,5 km
  • Colorado National Monument beskyttet naturområde
    14,4 km
  • Little Book Cliffs Wilderness Study Area beskyttet naturområde
    15,4 km
  • Tillman Bishop State Wildlife Area beskyttet naturområde
    15,4 km
  • Independence Monument bjergtop
    15,6 km

Lufthavne

  • Grand Junction Regional Airport lufthavn
    1,9 km
    ca. 35 min. til fods

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Pool og wellness

  • Udendørs swimmingpool
  • Udendørs swimmingpool (sæsonåben)
  • Swimmingpool
  • Opvarmet pool
  • Saltvandspool
  • Liggestole

Diverse

  • Familieværelser
  • Handicapvenlig
  • Ikkeryger-værelser
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Parkering

  • Parkering på stedet

Receptionsservice

  • Døgnåben reception

Mad og drikke

  • Bar
  • Automat (drikkevarer)
  • Automat (snacks/mellemmåltider)

Aktiviteter

  • Golfbane (indenfor 3 km)

Rengøring og desinficering

  • Brug af rengøringsmidler der er effektive mod coronavirus (COVID-19)
  • Værelser/enheder desinficeres mellem hvert ophold
  • Gæster kan fravælge rengøring af deres værelser/enheder under deres ophold
  • Vask af linned, håndklæder og vasketøj i overensstemmelse med de lokale myndigheders retningslinjer

Sikkerhed

  • Adgang til førstehjælpskasse
  • Håndsprit i værelser/enheder og fællesområder
  • Delte kontorartikler, f.eks. trykte menukort, magasiner, kuglepenne og papir, er fjernet
  • Personalet følger alle sikkerhedsprocedurer fremsat af de lokale myndigheder

Forretningsfaciliteter

  • Møde-/festlokale
  • Fax/fotokopiering

Mad og drikke

  • Fysisk afstand i spiseområder

Fysisk afstand

  • Regler om fysisk afstand bliver fulgt

Transport

  • Billetter til offentlig transport

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
6,2 / 10
Behageligt 1 004 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.

Prissammenligning

Pris og lignende overnatningssteder

Sammenligning i kategorien »Hotel« · Grand Junction.

2 personer · 1 nat

Sammenlignet med hele byen

Alle typer overnatningssteder

Billigere end 93.3% af de øvrige overnatningssteder i byen.

Sammenlignet med samme type overnatningssted

Hotel

Billigere end 89.5% af de øvrige overnatningssteder af denne type.

Lignende standard og pris

Vejledende priser for 2 personer og 1 nat. Tilbuddets pris afhænger af opholdets datoer.

Spørgsmål og svar - Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado
Hvad er GPS-koordinaterne for Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado?

GPS-koordinaterne for Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado er 39.108335, -108.542562.

Hvor meget koster det at booke et værelse hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado?

Værelsespriser hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado starter fra 293,9 DKK.

Er der gratis internet hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado?

Ja. Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado tilbyder gratis internet til gæster.

Er der gratis parkering hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado?

Ja. Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado?

Indtjekning hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado starter kl. 15:00, og udtjekning er mulig indtil 11:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado?

Værelsesmuligheder hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado omfatter: Værelse med queensize-seng – handicapvenligt/ikkeryger, Værelse med queensize-seng – ikkeryger, Værelse med 2 queensize-senge – ikkeryger, Studio Suite with Two Queen Beds - Non-Smoking.

Hvordan kan jeg kontakte Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado?

Når du har booket hos Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvad er afstanden til “Eureka! McConnell Science Museum”?

“Eureka! McConnell Science Museum” ligger 3,5 km væk.

Hvor langt væk ligger “West Lake State Wildlife Area”?

Der er 4,5 km til “West Lake State Wildlife Area”.

Udforsk Grand Junction

Find flere overnatningssteder i Grand Junction

Udforsk overnatningssteder i Grand Junction efter type.

Se alle overnatningssteder i Grand Junction