1/10

Lejlighed

Suny Sevan

1/42 Gorcaranayin st., Sevan, ArmenienSe kort

Lejlighed med 2 soveværelser 5 personer Armenien
★ 9,5/109,5 Enestående 33 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 5 personer
✓ 44 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Parkering på stedet
Terrasse

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Suny Sevan

Lejligheden har terrasse, 2 soveværelser, stue og et veludstyret køkken. Her er fladskærms-tv.

Suny Sevan ligger i Sevan. Dette overnatningssted har en balkon, gratis privat parkering og gratis wi-fi.

Zvartnots Internationale Lufthavn ligger 73 km fra overnatningsstedet.

Værelser og faciliteter

Suny Sevan tilbyder en lejlighed på 65 m² med 2 soveværelser og plads til op til 5 personer. Sengefordelingen består af 2 enkeltsenge og 1 dobbeltseng. Der er desuden en vaskemaskine. Komfortfaciliteterne omfatter varme.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Lejlighed med 2 soveværelser — 65 m²

  • 5 personer
  • 2 soveværelser
  • 65 m²

Soveværelse 1 - 1 dobbeltseng, Soveværelse 2 - 2 enkeltsenge

Højdepunkter
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Balkon
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Barnesenge/babysenge
  • Udsigt
  • Op til 5 personer
  • Areal: 65 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

13:00–00:00

Udtjekning

07:00–11:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Barneseng (alder i år: 0–2). Gratis. Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Overnatningsstedet administreres af en privat vært.

Parkering

Sprog, personalet taler
engelsk fransk russisk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Suny Sevan”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Teatret “Մշակույթի տուն” ligger 600 m væk.

  • Stranden “Փիրուզյա լողափ” ligger i en afstand af 5,9 km.

  • Togstationen “Սևան” er 630 m herfra. Gåturen tager omtrent 15 minutter.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Մշակույթի տուն teater
    600 m
    ca. 15 min. til fods
  • Սուրբ Հրեշտակապետաց եկեղեցի religiøst sted
    2,0 km
    ca. 35 min. til fods
  • Пик udsigtspunkt
    2,6 km
  • Եկեղեցի Սբ. Աստվածածին religiøst sted
    4,3 km
  • Սեւանավանք religiøst sted
    4,4 km
  • Եկեղեցի Սբ. Առաքելոց religiøst sted
    4,4 km
  • Գրողների հանգստյան տան ռեստորան seværdighed
    4,4 km
  • Եկեղեցի Սբ. Հարություն ruiner
    4,4 km
  • Սուրբ Սարգիս եկեղեցի religiøst sted
    7,3 km
  • Հայրավանք seværdighed
    17,7 km

Natur

  • Արջանոց bjergtop
    3,3 km
  • Noy Land lystbådehavn
    5,3 km
  • Ոսկե ավազ strand
    5,8 km
  • Փիրուզյա լողափ strand
    5,9 km
  • Փիրուզյա լողափ strand
    11,5 km
  • Մեծ Մայմեխ bjergtop
    17,4 km
  • Մազազ bjergtop
    19,2 km
  • Գոշալիճ sø
    19,6 km

Offentlig transport

  • Սևան togstation
    630 m
    ca. 15 min. til fods

Lifter og svævebaner

  • Ծաղկաձորի ճոպանուղի 5 lift
    22,6 km
  • Ծաղկաձորի ճոպանուղի 5 lift
    23,1 km

Lufthavne

  • Զվարթնոց միջազգային օդանավակայան (EVN) lufthavn
    65,3 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Parkering

  • Parkering på stedet

Fællesområder

  • Terrasse

Rengøring og desinficering

  • Værelser/enheder desinficeres mellem hvert ophold
  • Aflåsning af værelser/enheder efter rengøring

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
9,5 / 10
Enestående 33 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Suny Sevan
Hvad er GPS-koordinaterne for Suny Sevan?

GPS-koordinaterne for Suny Sevan er 40.548286, 44.963269.

Er der gratis internet hos Suny Sevan?

Ja. Suny Sevan tilbyder gratis internet til gæster.

Er der gratis parkering hos Suny Sevan?

Ja. Suny Sevan tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Suny Sevan?

Indtjekning hos Suny Sevan starter kl. 13:00, og udtjekning er mulig indtil 11:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Suny Sevan?

Værelsesmuligheder hos Suny Sevan omfatter: Lejlighed med 2 soveværelser.

Hvordan kan jeg kontakte Suny Sevan?

Når du har booket hos Suny Sevan, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvad er afstanden til “Զվարթնոց միջազգային օդանավակայան (EVN)”?

“Զվարթնոց միջազգային օդանավակայան (EVN)” ligger 65,3 km væk.

Udforsk Sevan

Find flere overnatningssteder i Sevan

Udforsk overnatningssteder i Sevan efter type.

Se alle overnatningssteder i Sevan