1/10

Lejlighed

Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down

Calle Yardley Place, 18, 00911 San Juan, Puerto RicoSe kort

Lejlighed - stueetagen 6 personer Puerto Rico
★ 6,5/106,5 Behageligt 2 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 6 personer
✓ 99 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Restaurant
Grillfaciliteter
Ikkeryger-værelser

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down

Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down er et overnatningssted med et fælles opholdsområde og en restaurant der ligger i San Juan, 3 minutters gang fra Ocean Park Beach, 1,5 km fra Museo de Arte de Puerto Rico og 8,6 km fra Castillo San Felipe del Morro. Gæster der bor på denne lejlighed, har adgang til en gårdhave.

Denne lejlighed består af 2 soveværelser, stue, et fuldt udstyret køkken med køleskab og kaffemaskine samt 1 badeværelse med badekar og en hårtørrer. Her er fladskærms-tv.

Barbosa Park ligger 13 minutters gang fra lejligheden, mens Contemporary Art Museum ligger 2,5 km væk. Isla Grande Lufthavn ligger 5 km fra overnatningsstedet.

Værelser og faciliteter

Lejligheden har 2 soveværelser på et areal på 84 m². Der er plads til op til 6 personer. Soveværelserne har 2 kingsize-senge. Badeværelset er privat og har et badekar eller en bruser. Udendørs er der en patio, en grill og en udendørs spiseplads. Til madlavningen har køkkenet en kogeplade, en ovn og en mikrobølgeovn.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Lejlighed - stueetagen — 84 m²

  • 6 personer
  • 2 soveværelser
  • 84 m²

Soveværelse 1 - 1 kingsize-seng, Soveværelse 2 - 1 kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Fladskærms-tv
  • Skrivebord
  • Opholdsområde
  • Badekar
  • Badekar eller bruser
  • Hårtørrer
  • Op til 6 personer
  • Areal: 84 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

15:00–00:00

Udtjekning

Indtil kl. 10:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Parkering

Overnatningsstedet har ikke oplyst om parkering.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Depositum for skader

Overnatningsstedet kan kræve et depositum på USD 200 til dækning af skader. Depositummet opkræves med betalingskort. Depositummet opkræves 14 dage før ankomst. Tilbagebetaling forventes inden for 7 dage efter udtjekning. Tilbagebetalingsmetode: på kreditkortet.

Sprog, personalet taler
spansk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Stranden “Playa Ocean Park” ligger 210 m fra overnatningsstedet.

  • Museet “Museo de Arte de Puerto Rico” ligger i en afstand af 1,0 km. Regn med omkring 20 minutter til fods.

  • Metrostationen “Hato Rey” ligger i en afstand af 2,7 km.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Museo de Arte de Puerto Rico museum
    1,0 km
    ca. 20 min. til fods
  • Teatro Emilio S. Belaval Maldonado teater
    1,2 km
    ca. 25 min. til fods
  • MUSAN museum
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Centro de Bellas Artes Luis A. Ferré teater
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Teatro Francisco Arriví teater
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Museo de Arte Contemporáneo de Puerto Rico museum
    1,8 km
    ca. 35 min. til fods
  • Coliseo de Puerto Rico José Miguel Agrelot seværdighed
    2,8 km
  • Fortín de San Gerónimo borg
    3,0 km
  • Toro Verde Urban Park forlystelsespark
    3,6 km
  • Catedral de San Juan Bautista katedral
    6,5 km

Natur

  • Playa Ocean Park strand
    210 m
    ca. 5 min. til fods
  • Playa Último Trolley strand
    1,1 km
    ca. 20 min. til fods
  • Reserva Natural Caño Martín Peña beskyttet naturområde
    2,1 km
    ca. 40 min. til fods
  • Reserva Natural Caño Martín Peña beskyttet naturområde
    2,2 km
    ca. 40 min. til fods
  • Reserva Natural Caño Martín Peña beskyttet naturområde
    2,2 km
    ca. 40 min. til fods
  • Reserva Natural Caño Martín Peña beskyttet naturområde
    2,3 km
    ca. 45 min. til fods
  • Reserva Natural Caño Martín Peña beskyttet naturområde
    2,4 km
    ca. 45 min. til fods
  • Balneario El Escambrón strand
    3,8 km

Offentlig transport

  • Sagrado Corazón metrostation
    1,9 km
    ca. 35 min. til fods
  • Terminal Parada 18 busstation
    1,9 km
    ca. 35 min. til fods
  • Acuaexpreso Hato Rey færgeterminal
    2,5 km
  • Hato Rey metrostation
    2,7 km

Lifter og svævebaner

  • Teleférico del Parque Forestal La Marquesa lift
    19,2 km

Lufthavne

  • Aeropuerto Comandante Fernando Luis Ribas Dominicci lufthavn
    4,4 km
  • Aeropuerto Internacional Luis Muñoz Marín lufthavn
    6,3 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Mad og drikke

  • Restaurant
  • Grillfaciliteter

Fællesområder

  • Havemøbler
  • Fælles opholdsrum/tv-område

Diverse

  • Ikkeryger-værelser
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Aktiviteter

  • Strand

Underholdning og familieservice

  • Aftenunderholdning

Vasketøj- og rengøringsservice

  • Tøjvask

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
6,5 / 10
Behageligt 2 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down
Hvad er GPS-koordinaterne for Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down?

GPS-koordinaterne for Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down er 18.452988, -66.057577.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down?

Indtjekning hos Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down starter kl. 15:00, og udtjekning er mulig indtil 10:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down?

Værelsesmuligheder hos Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down omfatter: Lejlighed - stueetagen.

Hvordan kan jeg kontakte Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down?

Når du har booket hos Spacious & Bright 2bd Apt, steps to sand! - 18 Down, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvad er afstanden til “Aeropuerto Comandante Fernando Luis Ribas Dominicci”?

“Aeropuerto Comandante Fernando Luis Ribas Dominicci” ligger 4,4 km væk.

Hvor langt væk ligger “Museo de Arte Contemporáneo de Puerto Rico”?

Der er 1,8 km til “Museo de Arte Contemporáneo de Puerto Rico”. Gåturen tager omtrent 35 minutter.

Udforsk San Juan

Find flere overnatningssteder i San Juan

Udforsk overnatningssteder i San Juan efter type.

Se alle overnatningssteder i San Juan