1/10

Feriehus

Sandtrap by Oak Island Accommodations

2528 West Beach Drive, 28465 Oak Island, USASe kort

Feriehus 12 personer USA
★ 8,0/108,0 Meget godt 1 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 12 personer
✓ 44 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Varme
Ikkeryger-værelser

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Sandtrap by Oak Island Accommodations

Sandtrap ligger i Oak Island. Overnatningsstedet ligger 1 minutters gang fra Long Beach og har et fælles køkken.

Dette feriehus med aircondition har 4 soveværelser, kabel-tv og køkken med opvaskemaskine.

Wilmington Internationale Lufthavn ligger 57 km væk.

Værelser og faciliteter

Feriehuset har 4 soveværelser og plads til op til 12 personer. Sengefordelingen består af 1 enkeltseng, 1 dobbeltseng, 1 super kingsize-seng, 2 køjesenge og 2 kingsize-senge. Til madlavningen har køkkenet køkkengrej. Gæsterne har også adgang til en ventilator. Der er desuden wi-fi.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Feriehus

  • 12 personer
  • 4 soveværelser

Soveværelse 1 - 1 kingsize-seng, Soveværelse 2 - 1 kingsize-seng

Højdepunkter
  • Aircondition
  • Kabelkanaler
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Opvaskemaskine
  • Køkken
  • Køkkengrej
  • Trådløst internet
  • Op til 12 personer

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

Fra kl. 16:00

Udtjekning

Indtil kl. 10:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Parkering

Overnatningsstedet har ikke oplyst om parkering.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Gæster under 25 år kan kun tjekke ind med en forælder eller værge. Gæsterne modtager en lejeaftale, som skal underskrives og sendes tilbage til overnatningsstedet inden ankomst. Ved indtjekning kræves billedlegitimation og et kreditkort. Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed og kan medføre ekstra gebyrer.

Sprog, personalet taler
engelsk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Sandtrap by Oak Island Accommodations”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Der er 910 m til “Robin Schusta Park”.

  • Molen “Oak Island Pier” ligger i en afstand af 3,7 km.

  • Lufthavnen “Wilmington International Airport” ligger 47,4 km væk.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Crossover Trail udsigtspunkt
    3,2 km
  • Oak Island Pier mole
    3,7 km
  • Pescado De Amor galleri
    7,7 km
  • Wat Carolina Buddhajakra Vanaram religiøst sted
    11,0 km
  • Oak Island Lighthouse seværdighed
    13,7 km
  • Battery Shipp fort
    15,1 km
  • Battery Bagley fort
    15,3 km
  • Fort Johnston museum
    15,7 km
  • Bald Head Lighthouse seværdighed
    17,9 km
  • Price's Creek Lighthouse fyrtårn
    18,4 km

Natur

  • Robin Schusta Park park
    910 m
    ca. 20 min. til fods
  • Wrc Sunset Harbor Access-Lockwood Folly beskyttet naturområde
    2,4 km
    ca. 45 min. til fods
  • Wrc Sunset Harbor Access-Lockwood Folly beskyttet naturområde
    2,4 km
    ca. 45 min. til fods
  • Long Beach strand
    3,0 km
  • Oak Island Cabana strand
    6,5 km
  • Oak Island Nature Center beskyttet naturområde
    7,3 km
  • Caswell Beach strand
    12,8 km
  • Big Beach strand
    14,8 km

Lufthavne

  • Wilmington International Airport lufthavn
    47,4 km
  • Myrtle Beach International Airport lufthavn
    73,4 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Diverse

  • Varme
  • Ikkeryger-værelser

Aktiviteter

  • Strand

Fællesområder

  • Fælles køkken

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
8,0 / 10
Meget godt 1 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Sandtrap by Oak Island Accommodations
Hvad er GPS-koordinaterne for Sandtrap by Oak Island Accommodations?

GPS-koordinaterne for Sandtrap by Oak Island Accommodations er 33.915007, -78.187158.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Sandtrap by Oak Island Accommodations?

Indtjekning hos Sandtrap by Oak Island Accommodations starter kl. 16:00, og udtjekning er mulig indtil 10:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Sandtrap by Oak Island Accommodations?

Værelsesmuligheder hos Sandtrap by Oak Island Accommodations omfatter: Feriehus.

Hvordan kan jeg kontakte Sandtrap by Oak Island Accommodations?

Når du har booket hos Sandtrap by Oak Island Accommodations, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvilket udsigtspunkt ligger i området?

“Crossover Trail” er 3,2 km herfra.

Hvad er afstanden til “Long Beach”?

Der er 3,0 km til “Long Beach”.

Udforsk Oak Island

Find flere overnatningssteder i Oak Island

Udforsk overnatningssteder i Oak Island efter type.

Se alle overnatningssteder i Oak Island