Tietoa majoituspaikasta
Majoittumisesi kohteessa DoubleTree by Hilton Pittsburgh-Green Tree
DoubleTree by Hilton Pittsburgh-Green Tree on hotelli, jonka asiakkailla on käytettävissään sisäuima-allas ja kuntokeskus, ja allas on avoinna ympäri vuoden. ”The Andy Warhol Museum” sijaitsee 7,1 km päässä majoituspaikasta.
Majoituspaikassa on ravintola ja baari, ja lisäksi tarjolla on snackbaari. Majoituspaikka tarjoaa maksutonta pysäköintiä paikan päällä. Asiakkaiden käytettävissä on ilmastointi.
Oleskelun aikana asiakkaille on tarjolla esteetön kulku pyörätuolilla. Majoittujille on tarjolla kemiallinen pesu, silityspalveluja, esteettömiä pysäköintipaikkoja ja hissi.
Asiakkailla on käytettävissään matkatavarasäilytys ja kokous- ja juhlatiloja, ja tarjolla on myös bisneskeskus.
Erityisruokavalioiden mukaisia aterioita on saatavilla pyynnöstä.
Huoneet ja varustelu
Kohteessa DoubleTree by Hilton Pittsburgh-Green Tree on yhteensä 457 majoitusyksikköä, ja valikoimaan kuuluvat kahden hengen huoneet parivuoteella, sviitit ja neljän hengen huoneet, joiden pinta-alat ovat 22 ja 28 m²:n välillä. Jokaisessa on 1 makuuhuone. Majoittujien enimmäismäärä vaihtelee 2 ja 4 henkilön välillä. Nukkumapaikkoina neljän hengen huoneessa, jonka enimmäishenkilömäärä on 4, on 2 king size -vuodetta.
Kaikissa huoneissa ja kaikissa sviiteissä ruoanvalmistuksen varustukseen kuuluu jääkaappi. Käytettävissä on lämmitys.