1/10

Lejlighed

Apto - Guarujá - Enseada

468 Avenida da Saudade apartamento, 11440-180 Guarujá, BrasilienSe kort

Lejlighed 5 personer Brasilien
★ 9,6/109,6 Enestående 45 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 5 personer
✓ 2020 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Familieværelser
Parkering på stedet
Elevator

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Apto - Guarujá - Enseada

Apto - Guarujá - Enseada ligger i Guarujá, 6 minutters gang fra Praia da Enseada Strand, 3,3 km fra Terminal Rodoviário do Guarujá og 42 km fra Parque Estadual Restinga de Bertioga. Dette overnatningssted har en gårdhave, gratis privat parkering og gratis wi-fi.

Denne lejlighed med 1 soveværelse har stue med fladskærms-tv med kabelkanaler, et fuldt udstyret køkken med køleskab og ovn samt 2 badeværelser med bruser.

Acqua Mundo Aquarium ligger 18 minutters gang fra lejligheden, mens Iatch Club of Santos ligger 5,1 km væk. Sao Paulo/Congonhas Lufthavn ligger 88 km fra overnatningsstedet.

Værelser og faciliteter

Med et areal på 80 m² har lejligheden plads til op til 5 personer. Indretningen omfatter 1 soveværelse. Sengefordelingen består af 2 enkeltsenge og 2 køjesenge. Udendørs er der en patio. Gæsterne har også adgang til et ekstra badeværelse og et opholdsområde. Til madlavningen har køkkenet en kogeplade, en mikrobølgeovn og køkkengrej.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Lejlighed — 80 m²

  • 5 personer
  • 1 soveværelse
  • 80 m²

Soveværelse 1 - 2 enkeltsenge og 2 køjesenge

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Fladskærms-tv
  • Skrivebord
  • Udsigt mod stille gade
  • Kabelkanaler
  • Opholdsområde
  • Øvre etager er tilgængelige med elevator
  • Op til 5 personer
  • Areal: 80 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

15:30–20:00

Udtjekning

10:00–12:00

Minimumsalder ved indtjekning

25 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 25 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Depositum for skader

Overnatningsstedet kan kræve et depositum på BRL 349 til dækning af skader. Depositummet opkræves med betalingskort.

Vigtige oplysninger

Polterabender og lignende fester er ikke tilladt på dette overnatningssted. Oplys overnatningsstedet om dit forventede ankomsttidspunkt på forhånd. Brug feltet til særlige ønsker ved booking eller kontaktoplysningerne i din bekræftelse. Ved indtjekning kræves billedlegitimation og et kreditkort. Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed og kan medføre ekstra gebyrer. Overnatningsstedet administreres af en privat vært.

Parkering

Sprog, personalet taler
engelsk spansk portugisisk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Apto - Guarujá - Enseada”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Teatret “Teatro Municipal Procópio Ferreira” er 460 m herfra. Det tager cirka 10 minutter at gå.

  • Stranden “Praia da Enseada” ligger 1,9 km væk, cirka 35 minutter til fods.

  • Lufthavnen “Base Aérea de Santos” ligger i en afstand af 8,8 km.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Teatro Municipal Procópio Ferreira teater
    460 m
    ca. 10 min. til fods
  • Acqua Mundo akvarium
    1,2 km
    ca. 25 min. til fods
  • Pavilhão da Maria Fumaça seværdighed
    1,7 km
    ca. 30 min. til fods
  • Prefeitura Municipal de Guarujá rådhus
    2,2 km
    ca. 40 min. til fods
  • Estádio Municipal Antonio Fernandes stadion
    3,0 km
  • Museu do Mar museum
    5,4 km
  • Museu Marítimo museum
    5,5 km
  • Museu de Pesca museum
    6,4 km
  • Aquário Municipal de Santos akvarium
    6,5 km
  • Farol da Ilha da Moela fyrtårn
    7,5 km

Natur

  • Morro do Maluf bjergtop
    1,1 km
  • Praia da Enseada strand
    1,9 km
    ca. 35 min. til fods
  • Praia das Pitangueiras strand
    2,0 km
    ca. 40 min. til fods
  • Praia das Astúrias strand
    3,4 km
  • Praia do Tombo strand
    4,3 km
  • Praia do Éden strand
    5,8 km
  • Praia do Forte strand
    6,0 km
  • Praia do Guaiúba strand
    6,1 km

Offentlig transport

  • Terminal Parque da Montanha busstation
    2,0 km
    ca. 40 min. til fods
  • Rodoviária Municipal do Guarujá busstation
    2,3 km
    ca. 45 min. til fods

Lifter og svævebaner

  • Teleférico de São Vicente lift
    12,5 km
  • Teleférico de São Vicente lift
    12,6 km

Lufthavne

  • Base Aérea de Santos lufthavn
    8,8 km
  • Aeroporto Internacional Governador André Franco Montoro lufthavn
    65,6 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Diverse

  • Familieværelser
  • Elevator
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Parkering

  • Parkering på stedet

Sikkerhed

  • Sikkerhedsvagt døgnet rundt
  • Overvågningskamera på fællesområder
  • Overvågningskamera udenfor overnatningsstedet
  • Brandslukkere

Mad og drikke

  • Alle tallerkener, bestik, glas og lignende er blevet desinficeret
  • Sikker dækning af mad ved levering

Underholdning og familieservice

  • Børnegitter

Aktiviteter

  • Strand

Fysisk afstand

  • Mulighed for kontantløs betaling
  • Kontaktløs indtjekning/udtjekning
  • Regler om fysisk afstand bliver fulgt

Rengøring og desinficering

  • Brug af rengøringsmidler der er effektive mod coronavirus (COVID-19)
  • Værelser/enheder desinficeres mellem hvert ophold
  • Aflåsning af værelser/enheder efter rengøring
  • Gæster kan fravælge rengøring af deres værelser/enheder under deres ophold

Sikkerhed

  • Personalet følger alle sikkerhedsprocedurer fremsat af de lokale myndigheder

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
9,6 / 10
Enestående 45 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.

Prissammenligning

Pris og lignende overnatningssteder

Sammenligning i kategorien »Lejlighed« · Guarujá.

2 personer · 1 nat

Sammenlignet med hele byen

Alle typer overnatningssteder

Billigere end 65.1% af de øvrige overnatningssteder i byen.

Sammenlignet med samme type overnatningssted

Lejlighed

Billigere end 71.8% af de øvrige overnatningssteder af denne type.

Lignende standard og pris

Vejledende priser for 2 personer og 1 nat. Tilbuddets pris afhænger af opholdets datoer.

Spørgsmål og svar - Apto - Guarujá - Enseada
Hvad er GPS-koordinaterne for Apto - Guarujá - Enseada?

GPS-koordinaterne for Apto - Guarujá - Enseada er -23.985917, -46.243863.

Hvor meget koster det at booke et værelse hos Apto - Guarujá - Enseada?

Værelsespriser hos Apto - Guarujá - Enseada starter fra 357,0 DKK.

Er der gratis internet hos Apto - Guarujá - Enseada?

Ja. Apto - Guarujá - Enseada tilbyder gratis internet til gæster.

Er der gratis parkering hos Apto - Guarujá - Enseada?

Ja. Apto - Guarujá - Enseada tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Apto - Guarujá - Enseada?

Indtjekning hos Apto - Guarujá - Enseada starter kl. 15:30, og udtjekning er mulig indtil 12:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Apto - Guarujá - Enseada?

Værelsesmuligheder hos Apto - Guarujá - Enseada omfatter: Lejlighed.

Hvordan kan jeg kontakte Apto - Guarujá - Enseada?

Når du har booket hos Apto - Guarujá - Enseada, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Er der en busstation i nærheden?

Ja. “Terminal Parque da Montanha” ligger 2,0 km væk. Sæt cirka 40 minutter af til gåturen.

Hvor langt er der til “Farol da Ilha da Moela”?

“Farol da Ilha da Moela” ligger 7,5 km væk.

Udforsk Guarujá

Find flere overnatningssteder i Guarujá

Udforsk overnatningssteder i Guarujá efter type.

Se alle overnatningssteder i Guarujá