1/10

Leirintäalue

河口湖ベースキャンプ登り坂

南都留郡富士河口湖町 河口 2797-1, 401-0304 Fujikawaguchiko, JapaniNäytä kartta

Deluxe - Neljän hengen huone 6 henkilöä Japani
★ 9,7/109,7 Poikkeuksellinen 25 arvostelua Booking.com
▦ 11 Huonevaihtoehdot 6 henkilölle
✓ 2727 Mukavuudet Mukavuudet ja varustelu
Perhehuoneita
Ilmastointi
Pysäköinti paikan päällä
Kuitti saatavilla
Puutarha
Grillausmahdollisuus

Tietoa majoituspaikasta

Majoittumisesi kohteessa 河口湖ベースキャンプ登り坂

河口湖ベースキャンプ登り坂 (Fujikawaguchiko) tarjoaa asiakkailleen ilmastoinnin. ”Kawaguchi Asama Shrine” sijaitsee 1,9 km päässä majoituspaikasta.

Saatavilla on maksutonta yksityistä pysäköintiä paikan päällä, ja asiakkaat voivat käyttää maksutonta Wi-Fi-yhteyttä koko majoituspaikassa. Asiakkailla on käytettävissään grillausvälineet ja terassi, ja tarjolla on myös puutarha.

Majoituspaikasta on 122 km lentoasemalle ”Tokyo Haneda ”.

Majoituspaikka voi antaa laskun oleskelusta.

Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita.

Huoneet ja varustelu

Majoitusvaihtoehtoina ovat neljän hengen huoneet, joita on yhteensä 6. Kaikissa huoneissa on tilaa yhteensä 23 m². Jokaisessa voi majoittua enintään 6 henkilöä. Vuoteina on 5 futonia. Omassa kylpyhuoneessa on kylpyamme, suihku ja bidee. Ulkotiloihin liittyvinä mukavuuksina kaikissa huoneissa on grilli.

Näytä lisää Näytä vähemmän

Huoneet

Huonevaihtoehdot

Vertaile saatavilla olevia huoneita ja valitse oleskeluusi parhaiten sopiva vaihtoehto.

Deluxe - Neljän hengen huone — 23 m²

  • 6 henkilöä
  • 1 makuuhuone
  • 23 m²

Huone 1 - 5 futonia

Kohokohdat
  • Oma kylpyhuone
  • Ilmastointi
  • Taulu-tv
  • Kylpyamme
  • Suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Jääkaappi
  • Enintään 6 henkilöä
  • Pinta-ala: 23 m²

Käytännön tietoa majoittumisesta

Sisäänkirjautuminen

15:00–18:00

Uloskirjautuminen

09:30–10:00

Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä

18 vuotta

Lemmikit

Lemmikit eivät ole sallittuja.

Lapset ja lisävuoteet

Sisäänkirjautumisen alaikäraja: 18 vuotta. Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Polttarit ja vastaavat juhlat eivät ole sallittuja tässä majoituspaikassa.

Pysäköinti

Henkilökunnan puhumat kielet
japani

Lähialueen opas

Mitä kohteen 河口湖ベースキャンプ登り坂 lähellä on?

Tutustu lähialueen nähtävyyksiin, luontokohteisiin ja pysäkkeihin.

Poimintoja lähialueelta

  • Museo ”河口湖オルゴールの森美術館” sijaitsee 270 m päässä majoituspaikasta linnuntietä. Kävelyyn arvioidaan kuluvan noin 5 minuuttia.

  • Järvi ”河口湖” sijaitsee 2,3 km päässä linnuntietä, ja arvioitu kävelyaika on noin 45 minuuttia.

  • Rautatieasema ”河口湖” sijaitsee linnuntietä 2,7 km päässä.

Nähtävyydet ja hyödylliset paikat

Nähtävyydet

  • 河口湖オルゴールの森美術館 museo
    270 m
    noin 5 min kävellen
  • 河口湖美術館 galleria
    310 m
    noin 10 min kävellen
  • 河口浅間神社 uskonnollinen rakennus
    1,1 km
    noin 20 min kävellen
  • 久保田一竹 美術館 museo
    1,2 km
    noin 25 min kävellen
  • 河口湖大橋 nähtävyys
    1,3 km
    noin 25 min kävellen
  • 河口湖おもちゃ博物館 museo
    1,7 km
    noin 30 min kävellen
  • 富士山麓電気鉄道 モ1号 muistopaikka
    2,7 km
  • 山梨県立富士山世界遺産センター museo
    4,0 km
  • 富士急ハイランド huvipuisto
    4,1 km
  • 富士すばるランド huvipuisto
    7,3 km

Luonto

  • 大石公園 puisto
    2,3 km
    noin 40 min kävellen
  • 河口湖 järvi
    2,3 km
    noin 45 min kävellen
  • 新倉山浅間公園 puisto
    3,6 km
  • 白糸ノ滝 vesiputous
    3,9 km
  • 三ツ峠山 vuorenhuippu
    4,5 km
  • 御巣鷹山 vuorenhuippu
    4,8 km
  • 十二ヶ岳 vuorenhuippu
    7,3 km
  • 鐘山の滝 vesiputous
    7,9 km

Joukkoliikenne

  • 河口湖畔駅 joukkoliikenteen pysäkki
    2,0 km
    noin 35 min kävellen
  • 富士見駅 joukkoliikenteen pysäkki
    2,1 km
    noin 40 min kävellen
  • 富士見 joukkoliikenteen pysäkki
    2,1 km
    noin 40 min kävellen
  • 河口湖 rautatieasema
    2,7 km

Hissit ja köysiradat

  • 〜河口湖〜 富士山パノラマロープウェイ hiihtohissi
    2,1 km
    noin 40 min kävellen
  • ペアリフト hiihtohissi
    24,5 km
  • クワッドリフト hiihtohissi
    24,7 km
  • ペアリフト hiihtohissi
    24,7 km

Lentoasemat

  • 調布飛行場 lentoasema
    70,4 km

Majoituspaikan mukavuudet

Täydellinen luettelo majoituspaikan palveluista ja mukavuuksista.

Sekalaista

  • Perhehuoneita
  • Ilmastointi
  • Lämmitys
  • Savuttomia huoneita
  • Kaikki tilat savuttomia (julkiset ja yksityiset)

Pysäköinti

  • Pysäköinti paikan päällä

Vastaanottopalvelut

  • Kuitti saatavilla

Yhteiset tilat

  • Puutarha
  • Ulkokalusteet
  • Terassi

Ruoka & juoma

  • Grillausmahdollisuus

Ruoka- ja juomatarjoilu

  • Kaikki lautaset, aterimet, lasit ja muut syömiseen tarvittavat välineet on puhdistettu huolellisesti

Tekemistä

  • Sulkapallovälineet

Viihdepalvelut ja palvelut perheille

  • Lautapelejä/palapelejä

Fyysisen etäisyyden pitäminen

  • Mahdollisuus maksaa muuten kuin käteisellä

Siivous ja desinfiointi

  • Siivoamiseen käytetään kemikaaleja, jotka torjuvat koronavirusta tehokkaasti
  • Majoitustilat desinfioidaan yöpymisten välillä
  • Majoitustilat suljetaan siivouksen jälkeen
  • Asiakkaat voivat kieltäytyä siivouspalveluista majoittumisensa aikana
  • Majoituspaikan siivoamisesta vastaavat ammattitaitoiset siivousalan yritykset
  • Liinavaatteet, pyyhkeet ja pyykki pestään paikallisten viranomaisten ohjeiden mukaisesti

Turvallisuus

  • Palosammuttimet
  • Palovaroittimet

Turvallisuus

  • Ensiapupakkaus saatavilla
  • Yhteiskäytössä olevat paperitavarat, kuten painetut ruokalistat sekä lehdet, kynät ja paperi, on poistettu
  • Henkilökunta seuraa paikallisten viranomaisten turvallisuusohjeita

Uima-allas ja wellness-palvelut

  • Aurinkovarjot

Arvostelu

Mitä vieraat arvostavat täällä

Aitoa palautetta täällä yöpyneiltä asiakkailta.

Lue kaikki arviot
9,7 / 10
Poikkeuksellinen 25 arvostelua Booking.com
Luotettava asiakaspalaute Riippumattomat arvostelulinkit auttavat asiakkaita vertailemaan todellisia majoituskokemuksia ennen varausta.
Jaa kokemuksesi Arvostelusi auttaa tulevia matkailijoita valitsemaan sopivan paikan varmemmin.
Kysymyksiä ja vastauksia - 河口湖ベースキャンプ登り坂
Mitkä ovat kohteen 河口湖ベースキャンプ登り坂 GPS-koordinaatit?

Kohteen 河口湖ベースキャンプ登り坂 GPS-koordinaatit ovat 35.522084, 138.771618.

Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat kohteessa 河口湖ベースキャンプ登り坂?

Sisäänkirjautuminen kohteessa 河口湖ベースキャンプ登り坂 alkaa klo 15:00 ja uloskirjautuminen on mahdollista klo 10:00 asti.

Mitä huonetyyppejä voin varata kohteessa 河口湖ベースキャンプ登り坂?

Kohteen 河口湖ベースキャンプ登り坂 huonevaihtoehtoihin kuuluvat: Deluxe - Neljän hengen huone.

Miten voin ottaa yhteyttä kohteeseen 河口湖ベースキャンプ登り坂?

Kun olet tehnyt varauksen kohteessa 河口湖ベースキャンプ登り坂, isännän yhteystiedot jaetaan, jotta voit ottaa yhteyttä majoituspaikkaan suoraan.

Kuinka pitkä linnuntie-etäisyys kohteeseen 河口湖畔駅 on?

Majoituspaikan ja kohteen 河口湖畔駅 välinen etäisyys on 2,0 km linnuntietä. Suuntaa antava aika kävellen on 35 minuuttia.

Onko lähellä muistopaikkaa?

Kyllä. 富士山麓電気鉄道 モ1号 sijaitsee 2,7 km päässä linnuntietä.

Tutustu kohteeseen Fujikawaguchiko

Löydä lisää majoituspaikkoja kohteessa Fujikawaguchiko

Tutustu kohteen Fujikawaguchiko majoituspaikkoihin majoitustyypin mukaan.

Näytä kaikki majoituspaikat kohteessa Fujikawaguchiko