1/10

Lejlighed

Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!

11 998 Grande Rue, 73440 Val Thorens, FrankrigSe kort

Lejlighed med 3 soveværelser og bjergudsigt 8 personer Frankrig
★ 10,0/1010,0 Enestående 2 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 8 personer
✓ 1212 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Direkte adgang til skiløjper
Familieværelser
Udlejning af skiudstyr på stedet
Terrasse
Skiløb
Varme

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!

Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf! tilbyder indkvartering i Val Thorens, 45 km fra La Norma og 49 km fra Valfréjus. Her er en terrasse, direkte adgang til pisterne, bjergudsigt og gratis wi-fi overalt.

Denne lejlighed har balkon, udsigt til byen, 3 soveværelser, stue, fladskærms-tv, et veludstyret køkken med køleskab og opvaskemaskine og 2 badeværelser med bruser. Overnatningsstedet tilbyder håndklæder og sengelinned mod et ekstra gebyr.

Lejligheden har leje af skiudstyr og opbevaring af skiudstyr, og gæsterne kan stå på ski i nærheden.

Chambéry-Savoie Lufthavn ligger 123 km væk.

Værelser og faciliteter

Lejligheden har 3 soveværelser, et areal på 56 m² og plads til op til 8 personer. Soveværelserne har 1 køjeseng og 3 kingsize-senge. Badeværelset er privat og har et badekar eller en bruser og en hårtørrer. Gæsterne har også adgang til en pejs, en sofa og et klædeskab. Køkkenet har en kogeplade, en ovn og en kaffemaskine. Komfortfaciliteterne omfatter lydisolering og varme.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Lejlighed med 3 soveværelser og bjergudsigt — 56 m²

  • 8 personer
  • 3 soveværelser
  • 56 m²

Soveværelse 1 - 1 kingsize-seng, Soveværelse 2 - 1 kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Satellitkanaler
  • Balkon
  • Byudsigt
  • Bjergudsigt
  • Op til 8 personer
  • Areal: 56 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

15:00–19:00

Udtjekning

Indtil kl. 10:00

Minimumsalder ved indtjekning

25 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Parkering

Overnatningsstedet har ikke oplyst om parkering.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 25 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Depositum for skader

Overnatningsstedet kan kræve et depositum på EUR 300 til dækning af skader.

Vigtige oplysninger

Polterabender og lignende fester er ikke tilladt på dette overnatningssted. Oplys overnatningsstedet om dit forventede ankomsttidspunkt på forhånd. Brug feltet til særlige ønsker ved booking eller kontaktoplysningerne i din bekræftelse. Overnatningsstedet administreres af en privat vært.

Sprog, personalet taler
fransk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Det religiøse sted “Chapelle Notre-Dame-des-Neiges” ligger i en afstand af 40 m.

  • Det beskyttede naturområde “Réserve naturelle du plan de Tuéda” ligger 5,5 km fra overnatningsstedet.

  • Liften “Pionniers” ligger 260 m væk. Regn med omkring 5 minutter til fods.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Chapelle Notre-Dame-des-Neiges religiøst sted
    40 m
    ca. 5 min. til fods
  • Parcours Aventure forlystelsespark
    780 m
    ca. 15 min. til fods
  • Parcours Aventure Enfants forlystelsespark
    3,8 km
  • Salle des Machines museum
    5,8 km
  • Pierre à cupules de Pré Nouveau arkæologisk område
    10,0 km
  • Fort Marie-Christine borg
    14,6 km
  • Fort Charles-Félix borg
    15,0 km
  • Fort Victor-Emmanuel borg
    15,3 km
  • Redoute Marie-Thérèse borg
    15,5 km
  • Cathédrale Saint-Jean-Baptiste katedral
    18,7 km

Natur

  • Tête Ronde bjergtop
    1,7 km
  • Pointe du Borgne bjergtop
    1,8 km
  • Mont du Borgne bjergtop
    2,5 km
  • Aiguille du Borgne bjergtop
    2,8 km
  • Roc des Saints-Pères bjergtop
    3,3 km
  • Aiguille des Saints-Pères bjergtop
    3,4 km
  • Réserve naturelle du plan de Tuéda beskyttet naturområde
    5,5 km
  • Parc national de la Vanoise (aire d'adhésion) beskyttet naturområde
    6,6 km

Offentlig transport

  • Castor et Pollux stoppested
    80 m
    ca. 5 min. til fods
  • Castor et Pollux stoppested
    290 m
    ca. 5 min. til fods
  • Pionniers stoppested
    320 m
    ca. 10 min. til fods
  • Lac Blanc stoppested
    420 m
    ca. 10 min. til fods

Lifter og svævebaner

  • Pionniers lift
    260 m
    ca. 5 min. til fods
  • Plein Sud lift
    360 m
    ca. 10 min. til fods
  • Cascades lift
    580 m
    ca. 15 min. til fods
  • Lac Blanc lift
    910 m
    ca. 20 min. til fods

Lufthavne

  • Altiport de Courchevel lufthavn
    11,7 km
  • Aéroport Chambéry Savoie lufthavn
    66,6 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Aktiviteter

  • Direkte adgang til skiløjper
  • Udlejning af skiudstyr på stedet
  • Opbevaring af skiudstyr
  • Skiløb

Diverse

  • Familieværelser
  • Varme
  • Elevator
  • Ikkeryger-værelser
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Fællesområder

  • Terrasse

Rengøring og desinficering

  • Overnatningsstedet rengøres af professionelle rengøringsfimaer

Sikkerhed

  • Røgalarmer

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
10,0 / 10
Enestående 2 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!
Hvad er GPS-koordinaterne for Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!?

GPS-koordinaterne for Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf! er 45.297967, 6.583332.

Er der gratis internet hos Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!?

Ja. Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf! tilbyder gratis internet til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!?

Indtjekning hos Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf! starter kl. 15:00, og udtjekning er mulig indtil 10:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!?

Værelsesmuligheder hos Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf! omfatter: Lejlighed med 3 soveværelser og bjergudsigt.

Hvordan kan jeg kontakte Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!?

Når du har booket hos Val Thorens, plein Centre, 8 pers, 3 chb, vue ouf!, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvad er afstanden til “Altiport de Courchevel”?

“Altiport de Courchevel” ligger 11,7 km væk.

Hvor langt er der til “Fort Charles-Félix”?

Der er 15,0 km til “Fort Charles-Félix”.

Udforsk Val Thorens

Find flere overnatningssteder i Val Thorens

Udforsk overnatningssteder i Val Thorens efter type.

Se alle overnatningssteder i Val Thorens