1/10

Hotel

Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East

101 Flat Creek Road, 28711 Black Mountain, USASe kort

Deluxe-dobbeltværelse med 2 dobbeltsenge - rygning ikke tilladt 4 personer USA
★ 7,8/107,8 Godt 350 anmeldelser Booking.com
▦ 33 Værelsesmuligheder Til 4 personer
✓ 3939 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Familieværelser
Aircondition
Kæledyr er tilladt.
Parkering på stedet
Døgnåben reception
Handicapvenlig

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East

Der er gratis privat parkering, business-center og døgnåben reception.

Super 8 by Wyndham Black Mountain har gratis wi-fi overalt og værelser med aircondition i Black Mountain. Overnatningsstedet ligger ca. 29 km fra Biltmore Estate, 18 km fra Folk Art Center og 27 km fra US Cellular Center. Hotellet har familieværelser.

Alle enheder hos hotellet har et skrivebord, fladskærms-tv, privat badeværelse, sengetøj og håndklæder. Det private badeværelse har bruser og gratis toiletartikler. Alle enhederne har et køleskab.

Gæsterne hos Super 8 by Wyndham Black Mountain kan få morgenmad med amerikanske retter.

Botanical Gardens at Asheville ligger 28 km fra overnatningsstedet, mens North Carolina Arboretum ligger 38 km væk. Asheville Regionale Lufthavn ligger 38 km fra overnatningsstedet.

Værelser og faciliteter

Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East har i alt 81 4-personersværelser, dobbeltværelser og 3-personersværelser. I alle værelser er arealet 25 m². Der er plads til mellem 3 og 4 personer, afhængigt af den valgte indkvartering. I 4-personersværelset til op til 4 personer består sengefordelingen af 2 dobbeltsenge.

Det private badeværelse i alle værelser har et badekar. Køkkenudstyret i alle værelser omfatter en mikrobølgeovn.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Deluxe-dobbeltværelse med 2 dobbeltsenge - rygning ikke tilladt — 25 m²

  • 4 personer
  • 1 soveværelse
  • 25 m²

Soveværelse 1 - 2 dobbeltsenge

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Egen aircondition-enhed på værelset
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Skrivebord
  • Kabelkanaler
  • Op til 4 personer
  • Areal: 25 m²

Værelse med kingsize-seng - ikkeryger — 25 m²

  • 3 personer
  • 1 soveværelse
  • 25 m²

Soveværelse 1 - 1 super kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Egen aircondition-enhed på værelset
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Skrivebord
  • Kabelkanaler
  • Op til 3 personer
  • Areal: 25 m²

Værelse med kingsize-seng – handicapvenligt/ikkeryger — 25 m²

  • 3 personer
  • 1 soveværelse
  • 25 m²

Soveværelse 1 - 1 super kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Egen aircondition-enhed på værelset
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Skrivebord
  • Kabelkanaler
  • Op til 3 personer
  • Areal: 25 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

Fra kl. 15:00

Udtjekning

Indtil kl. 11:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er tilladt. Ingen gebyrer.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Ved indtjekning kræves billedlegitimation og et kreditkort. Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed og kan medføre ekstra gebyrer.

Parkering

Sprog, personalet taler
engelsk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Galleriet “Cherry Street Gallery” ligger 730 m væk, cirka 15 minutter til fods.

  • Vandfaldet “Catawba Falls” ligger 6,6 km væk.

  • Lufthavnen “Asheville Regional Airport” ligger i en afstand af 29,0 km.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Cherry Street Gallery galleri
    730 m
    ca. 15 min. til fods
  • Black Mountain Center for the Arts teater
    800 m
    ca. 15 min. til fods
  • Swannanoa Valley Museum museum
    810 m
    ca. 15 min. til fods
  • Red House Studios and Gallery galleri
    980 m
    ca. 20 min. til fods
  • Montreat Gate byport
    2,0 km
    ca. 35 min. til fods
  • Lookout Rocks udsigtspunkt
    3,1 km
  • Lunch Rock udsigtspunkt
    3,3 km
  • North View udsigtspunkt
    3,6 km
  • Shelter View udsigtspunkt
    3,8 km
  • Rattlesnake Rock udsigtspunkt
    4,0 km

Natur

  • Miami Mountain bjergtop
    1,6 km
  • Allen Mountain bjergtop
    3,0 km
  • Lookout Mountain bjergtop
    3,1 km
  • Evans Knob bjergtop
    3,3 km
  • Lakey Knob bjergtop
    4,2 km
  • Wallace Mountain bjergtop
    4,3 km
  • High Top bjergtop
    4,9 km
  • Catawba Falls vandfald
    6,6 km

Lufthavne

  • Asheville Regional Airport lufthavn
    29,0 km
  • Foothills Regional Airport lufthavn
    67,3 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Diverse

  • Familieværelser
  • Aircondition
  • Handicapvenlig
  • Varme
  • Ikkeryger-værelser
  • Særskilt rygezone
  • Nøgleadgang
  • Adgang med nøglekort

Kæledyr

  • Kæledyr er tilladt. Ingen gebyrer.

Parkering

  • Parkering på stedet

Receptionsservice

  • Døgnåben reception

Fysisk afstand

  • App til roomservice
  • Mulighed for kontantløs betaling
  • Kontaktløs indtjekning/udtjekning
  • Regler om fysisk afstand bliver fulgt
  • Afskærmning mellem personale og gæster på relevante områder

Mad og drikke

  • Alle tallerkener, bestik, glas og lignende er blevet desinficeret
  • Sikker dækning af mad ved levering
  • Mulighed for levering af mad til værelser/enheder
  • Fysisk afstand i spiseområder

Transport

  • Biludlejning

Rengøring og desinficering

  • Brug af rengøringsmidler der er effektive mod coronavirus (COVID-19)
  • Værelser/enheder desinficeres mellem hvert ophold
  • Gæster kan fravælge rengøring af deres værelser/enheder under deres ophold
  • Overnatningsstedet rengøres af professionelle rengøringsfimaer
  • Vask af linned, håndklæder og vasketøj i overensstemmelse med de lokale myndigheders retningslinjer

Sikkerhed

  • Gæsterne har adgang til mundbind
  • Adgang til førstehjælpskasse
  • Håndsprit i værelser/enheder og fællesområder
  • Etablerede procedurer til sundhedstjek af gæsterne
  • Delte kontorartikler, f.eks. trykte menukort, magasiner, kuglepenne og papir, er fjernet
  • Personalet følger alle sikkerhedsprocedurer fremsat af de lokale myndigheder

Sikkerhed

  • Brandslukkere
  • Røgalarmer

Mad og drikke

  • Automat (drikkevarer)
  • Automat (snacks/mellemmåltider)

Forretningsfaciliteter

  • Business-center

Vasketøj- og rengøringsservice

  • Daglig rengøring
  • Tøjvask

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
7,8 / 10
Godt 350 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East
Hvad er GPS-koordinaterne for Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East?

GPS-koordinaterne for Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East er 35.620994, -82.314925.

Er der gratis internet hos Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East?

Ja. Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East tilbyder gratis internet til gæster.

Er der gratis parkering hos Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East?

Ja. Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East?

Indtjekning hos Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East starter kl. 15:00, og udtjekning er mulig indtil 11:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East?

Værelsesmuligheder hos Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East omfatter: Deluxe-dobbeltværelse med 2 dobbeltsenge - rygning ikke tilladt, Værelse med kingsize-seng - ikkeryger, Værelse med kingsize-seng – handicapvenligt/ikkeryger.

Kan jeg medbringe et kæledyr til Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East?

Kæledyr er tilladt. Ingen gebyrer.

Hvordan kan jeg kontakte Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East?

Når du har booket hos Super 8 by Wyndham Black Mountain Asheville East, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvilket udsigtspunkt ligger i området?

“Lookout Rocks” ligger i en afstand af 3,1 km.

Hvor langt er der til “Allen Mountain”?

“Allen Mountain” ligger 3,0 km væk.

Udforsk Black Mountain

Find flere overnatningssteder i Black Mountain

Udforsk overnatningssteder i Black Mountain efter type.

Se alle overnatningssteder i Black Mountain