1/10

Privat indkvartering

Suite Lua Nova

Av. Rio Verde, 3720 04, 37780-000 Caldas Novas, BrasilienSe kort

Familieværelse 4 personer Brasilien
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 4 personer
✓ 11 Faciliteter Faciliteter og udstyr
☏ 24/724/7 Gæsteservice Vi er her for at hjælpe
Parkering på stedet

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Suite Lua Nova

Suite Lua Nova ligger ca. 39 km fra Cristo Redentor Pocos de Caldas. Her er balkon, kedel og udsigt til en have. Dette overnatningssted har en terrasse og gratis privat parkering.

Roses Fountain ligger 35 km fra det private indkvarteringssted, mens Walter World Park ligger 36 km væk. Viracopos Internationale Lufthavn ligger 161 km fra overnatningsstedet.

Værelser og faciliteter

Suite Lua Nova tilbyder et familieværelse på 30 m² med plads til op til 4 personer. Sengefordelingen består af 2 enkeltsenge og 1 kingsize-seng. Det private badeværelse har en bruser. I familieværelset er der følgende udstyr til måltiderne: et køleskab, en elkedel og køkkengrej. Gæsterne kan i familieværelset nyde udsigt til haven. Der er desuden et spisebord.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Familieværelse — 30 m²

  • 4 personer
  • 1 soveværelse
  • 30 m²

Soveværelse 1 - 2 enkeltsenge og 1 kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Balkon
  • Udsigt til have
  • Bruser
  • Køleskab
  • Spiseplads
  • Elkedel
  • Op til 4 personer
  • Areal: 30 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

15:00–18:00

Udtjekning

08:00–11:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Polterabender og lignende fester er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Parkering

Sprog, personalet taler
engelsk spansk portugisisk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Suite Lua Nova”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Udsigtspunktet “Gruta” ligger 5,9 km væk.

  • Lufthavnen “Aeroporto de Poços de Caldas - Embaixador Walther Moreira Salles” ligger 18,2 km fra overnatningsstedet.

  • Vandfaldet “cachoeira do conjunto” ligger i en afstand af 13,7 km.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Gruta udsigtspunkt
    5,9 km
  • Parque Temático Walter World forlystelsespark
    19,0 km

Natur

  • cachoeira do conjunto vandfald
    13,7 km

Lifter og svævebaner

  • Teleférico Poços de Caldas lift
    22,8 km

Lufthavne

  • Aeroporto de Poços de Caldas - Embaixador Walther Moreira Salles lufthavn
    18,2 km
  • Aeroporto Municipal de Pouso Alegre lufthavn
    65,3 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Parkering

  • Parkering på stedet

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Anmeldelser vises, når de er tilgængelige

Læs alle anmeldelser
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Suite Lua Nova
Hvad er GPS-koordinaterne for Suite Lua Nova?

GPS-koordinaterne for Suite Lua Nova er -21.932518, -46.422386.

Er der gratis parkering hos Suite Lua Nova?

Ja. Suite Lua Nova tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Suite Lua Nova?

Indtjekning hos Suite Lua Nova starter kl. 15:00, og udtjekning er mulig indtil 11:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Suite Lua Nova?

Værelsesmuligheder hos Suite Lua Nova omfatter: Familieværelse.

Hvordan kan jeg kontakte Suite Lua Nova?

Når du har booket hos Suite Lua Nova, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvor langt væk ligger “Parque Temático Walter World”?

“Parque Temático Walter World” ligger 19,0 km væk.

Hvad er afstanden til “Teleférico Poços de Caldas”?

Der er 22,8 km til “Teleférico Poços de Caldas”.

Udforsk Caldas Novas

Find flere overnatningssteder i Caldas Novas

Udforsk overnatningssteder i Caldas Novas efter type.

Se alle overnatningssteder i Caldas Novas