1/10

Lejlighed

Studio102 in Naama bay

Naama bay. Sharm elsheikh Building 2 studio 102 . Jasmine resort, 8763112 Sharm el-Sheikh, EgyptenSe kort

Lejlighed med 1 soveværelse 2 personer Egypten
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 2 personer
✓ 4040 Faciliteter Faciliteter og udstyr
☏ 24/724/7 Gæsteservice Vi er her for at hjælpe
Privat strand
Udendørs swimmingpool
Lufthavnstransport
Restaurant
Morgenmad på værelset
Aircondition

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Studio102 in Naama bay

Til morgenmad er der a la carte, kontinentale retter eller halalretter.

Studio102 in Naama bay ligger i Naama Bay-distriktet i Sharm el-Sheikh, kun 18 minutters gang fra Naama Bay Strand. Her er en udendørs swimmingpool, en have, en restaurant og en bar. Overnatningsstedet ligger 13 km fra SOHO Square Sharm El Sheikh og har roomservice.

Denne lejlighed med aircondition har 1 soveværelse og 1 badeværelse med bruser og en hårtørrer. Her er fladskærms-tv med satellitkanaler.

Lejligheden har også vandland.

Ras Mohammed Nationalpark ligger 38 km fra Studio102 in Naama bay, mens Jolie Ville Hotels Konferencecenter ligger 16 minutters gang væk. Sharm el-Sheikh Internationale Lufthavn ligger 10 km fra overnatningsstedet, og overnatningsstedet tilbyder lufthavnstransport mod betaling.

Værelser og faciliteter

Lejligheden har 1 soveværelse på et areal på 42 m². Der er plads til op til 2 personer. Sengefordelingen består af 1 dobbeltseng. Gæsterne har adgang til en privat pool. Udearealet omfatter en balkon. Udstyret omfatter en vaskemaskine og et strygejern.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Lejlighed med 1 soveværelse — 42 m²

  • 2 personer
  • 1 soveværelse
  • 42 m²

Soveværelse 1 - 1 dobbeltseng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Fladskærms-tv
  • Satellitkanaler
  • Balkon
  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Op til 2 personer
  • Areal: 42 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

14:00–15:00

Udtjekning

11:30–12:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Overnatningsstedet administreres af en privat vært.

Parkering

Sprog, personalet taler
arabisk engelsk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Studio102 in Naama bay”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Vandlandet “كليو بارك” ligger 300 m væk, cirka 10 minutter til fods.

  • Stranden “Viva Beach” ligger i en afstand af 1,3 km.

  • Lufthavnen “مطار شرم الشيخ الدولي (SSH)” ligger 9,6 km væk.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • كليو بارك vandland
    300 m
    ca. 10 min. til fods
  • Fun Town forlystelsespark
    1,1 km
    ca. 20 min. til fods
  • King Tut Museum museum
    1,4 km
    ca. 25 min. til fods
  • Sharm Jetty mole
    1,7 km
    ca. 30 min. til fods
  • Cathedral of All Saints Who Live in Heaven katedral
    4,3 km
  • Arena Theatre teater
    4,5 km
  • الباتروس أكوا بارك شرم vandland
    7,0 km
  • green fyrtårn
    8,4 km
  • Aquapark vandland
    10,9 km
  • Dolphina forlystelsespark
    18,2 km

Natur

  • Public 2$ per day strand
    1,1 km
    ca. 20 min. til fods
  • Fayrouz Resort 4*+ Sharm Dreams Resort 5* strand
    1,1 km
    ca. 20 min. til fods
  • Ghazala Beach 4* strand
    1,1 km
    ca. 20 min. til fods
  • Delta Sharm Resort strand
    1,2 km
    ca. 25 min. til fods
  • Novotel Beach 5* strand
    1,2 km
    ca. 25 min. til fods
  • Kanabesh strand
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Viva Beach strand
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Naama Bay Promenade strand
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods

Lufthavne

  • مطار شرم الشيخ الدولي (SSH) lufthavn
    9,6 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Pool og wellness

  • Privat strand
  • Udendørs swimmingpool
  • Udendørs swimmingpool (helårs)
  • Pool med udsigt
  • Swimmingpool
  • Legetøj til swimmingpool
  • Poolbar
  • Infinity-pool
  • Børnepool
  • Fælles badeområde
  • Lavvandet ende
  • Liggestole
  • Parasoller
  • Vandrutsjebane

Transport

  • Lufthavnstransport
  • Lufthavnstransport (ekstra gebyr)
  • Transportservice
  • Transport (ekstra gebyr)
  • Biludlejning
  • Ladestation til elbiler
  • Billetter til offentlig transport

Mad og drikke

  • Restaurant
  • Morgenmad på værelset
  • Roomservice
  • Bar
  • Café på stedet
  • Snackbar
  • Børnemenu
  • Frugt

Mad og drikke

  • Takeaway-beholdere til morgenmad
  • Alle tallerkener, bestik, glas og lignende er blevet desinficeret
  • Sikker dækning af mad ved levering

Diverse

  • Aircondition

Parkering

  • Parkering på stedet

Fællesområder

  • Have

Aktiviteter

  • Strand
  • Billardbord
  • Bordtennis
  • Vandland

Rengøring og desinficering

  • Overnatningsstedet rengøres af professionelle rengøringsfimaer

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Anmeldelser vises, når de er tilgængelige

Læs alle anmeldelser
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Studio102 in Naama bay
Hvad er GPS-koordinaterne for Studio102 in Naama bay?

GPS-koordinaterne for Studio102 in Naama bay er 27.919595, 34.320481.

Er der gratis parkering hos Studio102 in Naama bay?

Ja. Studio102 in Naama bay tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Studio102 in Naama bay?

Indtjekning hos Studio102 in Naama bay starter kl. 14:00, og udtjekning er mulig indtil 12:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Studio102 in Naama bay?

Værelsesmuligheder hos Studio102 in Naama bay omfatter: Lejlighed med 1 soveværelse.

Hvordan kan jeg kontakte Studio102 in Naama bay?

Når du har booket hos Studio102 in Naama bay, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvad er afstanden til “Sharm Jetty”?

Der er 1,7 km til “Sharm Jetty”. Til fods tager det cirka 30 minutter.

Hvor langt væk ligger “Ghazala Beach 4*”?

“Ghazala Beach 4*” ligger 1,1 km væk. Regn med omkring 20 minutter til fods.

Udforsk Sharm el-Sheikh

Find flere overnatningssteder i Sharm el-Sheikh

Udforsk overnatningssteder i Sharm el-Sheikh efter type.

Se alle overnatningssteder i Sharm el-Sheikh