1/10

Privat indkvartering

R & P Heritage Stay

Madurai Airport MGR Illam, 2nd Cross Siva Shakthi Nagar, Perungudi, 625022 Madurai, IndienSe kort

Standard-dobbeltværelse 3 personer Indien
★ 7,0/107,0 Godt 5 anmeldelser Booking.com
▦ 22 Værelsesmuligheder Til 3 personer
✓ 4646 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Lufthavnstransport
Takeaway-beholdere til morgenmad
Familieværelser
Aircondition
Parkering på stedet
Døgnåben reception

Om overnatningsstedet

Dit ophold på R & P Heritage Stay

Alle enheder har terrasse med udsigt til have, tv, siddeområde, et veludstyret køkken og et privat badeværelse med bruser og en hårtørrer. Overnatningsstedet tilbyder håndklæder og sengelinned mod et ekstra gebyr.

R & P Heritage Stay ligger 12 km fra Meenakshi-templet. Overnatningsstedet har gratis wi-fi og gratis privat parkering.

Gæsterne kan desuden slappe af i stedets have.

Tirumalai Nayakkar Palace ligger 10 km fra det private indkvarteringssted, mens Koodal Azhagar Temple ligger 11 km fra overnatningsstedet. Madurai Internationale Lufthavn ligger et stenkast væk, og der tilbydes lufthavnstransport mod betaling.

Værelser og faciliteter

R & P Heritage Stay har i alt 4 dobbeltværelser. Alle værelser har hver plads til op til 3 personer. Soveværelserne har 1 kingsize-seng. De private badeværelser har et badekar eller en bruser. Udendørs er der en balkon. Gæsterne kan i alle værelser nyde udsigt til haven.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Standard-dobbeltværelse

  • 3 personer
  • 1 soveværelse

Soveværelse 1 - 1 kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Varme
  • Skrivebord
  • Balkon
  • Udsigt til vartegn
  • Udsigt
  • Op til 3 personer

Dobbeltværelse med eget badeværelse

  • 3 personer
  • 1 soveværelse

Soveværelse 1 - 1 kingsize-seng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Varme
  • Skrivebord
  • Balkon
  • Udsigt
  • Udsigt til have
  • Opholdsområde
  • Op til 3 personer

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

09:00–11:00

Udtjekning

07:00–09:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Ekstra seng (alder i år: 0+). Gebyret er INR 250 pr. nat. Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Oplys overnatningsstedet om dit forventede ankomsttidspunkt på forhånd. Brug feltet til særlige ønsker ved booking eller kontaktoplysningerne i din bekræftelse. Ved indtjekning kræves billedlegitimation og et kreditkort. Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed og kan medføre ekstra gebyrer. Gæster under 18 år kan kun tjekke ind med en forælder eller værge. Overnatningsstedet administreres af en privat vært.

Parkering

Sprog, personalet taler
engelsk hindi tamil

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “R & P Heritage Stay”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Lufthavnen “Madurai International Airport” ligger i en afstand af 280 m.

  • Borgen “Mathavan Dream House 2025( Pearl Palace)” er 5,8 km herfra.

  • Forlystelsesparken “Eagle park” ligger 9,0 km væk.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Arulmigu Subramaniya Swami Temple religiøst sted
    5,0 km
  • Mathavan Dream House 2025( Pearl Palace) borg
    5,8 km
  • Eagle park forlystelsespark
    9,0 km
  • Eagle Park forlystelsespark
    9,0 km
  • Tirumalai Nayak Palace seværdighed
    9,3 km
  • Keezhadi Archeological Museum museum
    10,8 km
  • Keezhadi arkæologisk område
    11,2 km
  • Gandhi Ninaivu Arungatchiyagam museum
    11,5 km
  • Sangham Period settlement arkæologisk område
    11,7 km
  • Athisayam forlystelsespark
    15,4 km

Lufthavne

  • Madurai International Airport lufthavn
    280 m
    ca. 5 min. til fods

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Transport

  • Lufthavnstransport
  • Lufthavnstransport (ekstra gebyr)
  • Transport til lufthavnen
  • Transport fra lufthavnen
  • Biludlejning

Mad og drikke

  • Takeaway-beholdere til morgenmad
  • Alle tallerkener, bestik, glas og lignende er blevet desinficeret
  • Mulighed for levering af mad til værelser/enheder
  • Fysisk afstand i spiseområder

Diverse

  • Familieværelser
  • Aircondition
  • Varme
  • Ikkeryger-værelser
  • Særskilt rygezone
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Parkering

  • Parkering på stedet

Receptionsservice

  • Døgnåben reception
  • Mulighed for faktura

Fællesområder

  • Have
  • Havemøbler
  • Terrasse

Fysisk afstand

  • App til roomservice
  • Mulighed for kontantløs betaling

Mad og drikke

  • Roomservice
  • Automat (drikkevarer)

Sikkerhed

  • Sikkerhedsvagt døgnet rundt
  • Overvågningskamera på fællesområder
  • Overvågningskamera udenfor overnatningsstedet
  • Værdiboks

Sikkerhed

  • Adgang til sundhedspersonale
  • Gæsterne har adgang til mundbind
  • Adgang til førstehjælpskasse
  • Håndsprit i værelser/enheder og fællesområder
  • Delte kontorartikler, f.eks. trykte menukort, magasiner, kuglepenne og papir, er fjernet
  • Personalet følger alle sikkerhedsprocedurer fremsat af de lokale myndigheder
  • Overnatningsstedet tilbyder termometre til gæsterne

Aktiviteter

  • Badmintonudstyr

Rengøring og desinficering

  • Værelser/enheder desinficeres mellem hvert ophold
  • Aflåsning af værelser/enheder efter rengøring
  • Gæster kan fravælge rengøring af deres værelser/enheder under deres ophold
  • Vask af linned, håndklæder og vasketøj i overensstemmelse med de lokale myndigheders retningslinjer

Underholdning og familieservice

  • Udendørs legeredskaber

Vasketøj- og rengøringsservice

  • Daglig rengøring
  • Tøjrens
  • Strygning
  • Tøjvask

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
7,0 / 10
Godt 5 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - R & P Heritage Stay
Hvad er GPS-koordinaterne for R & P Heritage Stay?

GPS-koordinaterne for R & P Heritage Stay er 9.838228, 78.089478.

Er der gratis internet hos R & P Heritage Stay?

Ja. R & P Heritage Stay tilbyder gratis internet til gæster.

Er der gratis parkering hos R & P Heritage Stay?

Ja. R & P Heritage Stay tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos R & P Heritage Stay?

Indtjekning hos R & P Heritage Stay starter kl. 09:00, og udtjekning er mulig indtil 09:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos R & P Heritage Stay?

Værelsesmuligheder hos R & P Heritage Stay omfatter: Standard-dobbeltværelse, Dobbeltværelse med eget badeværelse.

Hvordan kan jeg kontakte R & P Heritage Stay?

Når du har booket hos R & P Heritage Stay, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvor langt væk ligger “Arulmigu Subramaniya Swami Temple”?

“Arulmigu Subramaniya Swami Temple” ligger 5,0 km væk.

Hvad er afstanden til “Keezhadi Archeological Museum”?

Der er 10,8 km til “Keezhadi Archeological Museum”.

Udforsk Madurai

Find flere overnatningssteder i Madurai

Udforsk overnatningssteder i Madurai efter type.

Se alle overnatningssteder i Madurai