1/10

Feriehus

Pinnacle C24

Old Mill Road, 05751 Killington, USASe kort

Lejlighed med 3 soveværelser: 8 personer USA
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 8 personer
✓ 1111 Faciliteter Faciliteter og udstyr
☏ 24/724/7 Gæsteservice Vi er her for at hjælpe
Udendørs swimmingpool
Parkering på stedet
Døgnåben reception
Terrasse
Skiløb
Varme

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Pinnacle C24

Pinnacle C24 kun 2 km fra Killington Mountain i Killington. Her er en terrasse, udendørs pool, gratis wi-fi, og en døgnåben reception. Dette overnatningssted har en balkon og gratis privat parkering.

Feriehuset har 3soveværelser, stue og 2 badeværelser med gratis toiletartikler og badekar eller bruser. Feriehuset har håndklæder og sengetøj.

Der er mulighed for at stå på ski i nærheden.

Gifford Woods State Park ligger 7,7 km fra feriehuset, mens Pico Peak ligger 9,1 km fra overnatningsstedet. Rutland State Lufthavn ligger 32 km væk.

Værelser og faciliteter

Lejligheden har 3 soveværelser og plads til op til 8 personer. Sengefordelingen består af 4 enkeltsenge og 1 super kingsize-seng. Det private badeværelse har et badekar eller en bruser og en hårtørrer. Køkkenudstyret i lejligheden omfatter en opvaskemaskine, en kogeplade og en ovn. Udendørs er der en grill. Komfortfaciliteterne omfatter varme.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Lejlighed med 3 soveværelser:

  • 8 personer
  • 3 soveværelser

Soveværelse 1 - 1 super kingsize-seng, Soveværelse 2 - 2 enkeltsenge

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Balkon
  • Kabelkanaler
  • Opholdsområde
  • Badekar eller bruser
  • Op til 8 personer

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

Fra kl. 17:00

Udtjekning

Indtil kl. 11:00

Minimumsalder ved indtjekning

25 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 25 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Polterabender og lignende fester er ikke tilladt på dette overnatningssted. Ved indtjekning kræves billedlegitimation og et kreditkort. Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed og kan medføre ekstra gebyrer.

Vis mereVis mindre

Oplys overnatningsstedet om dit forventede ankomsttidspunkt på forhånd. Brug feltet til særlige ønsker ved booking eller kontaktoplysningerne i din bekræftelse. Hele reservationsbeløbet skal betales før ankomst. Overnatningsstedet sender en bekræftelse med detaljerede betalingsoplysninger. Efter fuld betaling modtager du oplysninger om overnatningsstedet, herunder adresse og stedet for nøgleafhentning, via e-mail.

Parkering

Sprog, personalet taler
engelsk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Pinnacle C24”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Liften “Snowshed Double” ligger 1,3 km væk. Sæt cirka 25 minutter af til gåturen.

  • Det beskyttede naturområde “Giffords Woods State Park” er 4,9 km herfra.

  • Lufthavnen “Rutland-Southern Vermont Regional Airport” ligger i en afstand af 16,8 km.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Church of Our Saviour religiøst sted
    3,4 km
  • Norman Rockwell Museum museum
    12,2 km
  • Chaffee Art Center teater
    14,5 km
  • Grace Congregational United Church of Christ religiøst sted
    14,7 km
  • Rutland Jewish Center religiøst sted
    15,1 km
  • Saint Peter Church religiøst sted
    15,7 km
  • Kingsley Covered Bridge seværdighed
    16,8 km
  • The Brick Church religiøst sted
    19,0 km
  • Wilson Castle borg
    19,0 km
  • Vermont Marble Museum museum
    19,7 km

Natur

  • Shagback Mountain bjergtop
    1,8 km
  • Little Pico bjergtop
    2,0 km
  • Ramshead Peak bjergtop
    2,3 km
  • Snowdon Peak bjergtop
    2,7 km
  • Skye Peak bjergtop
    2,7 km
  • Pico Peak bjergtop
    3,4 km
  • Killington Peak bjergtop
    3,7 km
  • Giffords Woods State Park beskyttet naturområde
    4,9 km

Lifter og svævebaner

  • Snowshed Double lift
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Snowshed Express Quad lift
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Ramshead Express Quad lift
    1,4 km
    ca. 25 min. til fods
  • Northbrook Quad lift
    1,9 km
    ca. 35 min. til fods

Lufthavne

  • Rutland-Southern Vermont Regional Airport lufthavn
    16,8 km
  • Claremont Municipal Airport lufthavn
    45,0 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Pool og wellness

  • Udendørs swimmingpool
  • Swimmingpool
  • Opvarmet pool

Parkering

  • Parkering på stedet

Receptionsservice

  • Døgnåben reception

Fællesområder

  • Terrasse

Aktiviteter

  • Skiløb
  • Golfbane (indenfor 3 km)
  • Tennisbane

Diverse

  • Varme
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Anmeldelser vises, når de er tilgængelige

Læs alle anmeldelser
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Pinnacle C24
Hvad er GPS-koordinaterne for Pinnacle C24?

GPS-koordinaterne for Pinnacle C24 er 43.6319, -72.79491.

Er der gratis internet hos Pinnacle C24?

Ja. Pinnacle C24 tilbyder gratis internet til gæster.

Er der gratis parkering hos Pinnacle C24?

Ja. Pinnacle C24 tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Pinnacle C24?

Indtjekning hos Pinnacle C24 starter kl. 17:00, og udtjekning er mulig indtil 11:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Pinnacle C24?

Værelsesmuligheder hos Pinnacle C24 omfatter: Lejlighed med 3 soveværelser:.

Hvordan kan jeg kontakte Pinnacle C24?

Når du har booket hos Pinnacle C24, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvor langt væk ligger “Shagback Mountain”?

“Shagback Mountain” ligger 1,8 km væk.

Hvad er afstanden til “Wilson Castle”?

Der er 19,0 km til “Wilson Castle”.

Udforsk Killington

Find flere overnatningssteder i Killington

Udforsk overnatningssteder i Killington efter type.

Se alle overnatningssteder i Killington