Om overnatningsstedet
Dit ophold på Initial / Suite trésor / Centre-Ville de Québec
Initial / Suite trésor / Centre-Ville de Québec har en god beliggenhed i centrum af Québec og har en terrasse. Overnatningsstedet ligger 1,9 km fra Basilique Cathedrale Notre Dame de Quebec, og der er gratis wi-fi overalt.
Denne lejlighed med aircondition består af 1 separat soveværelse, et fuldt udstyret køkken med køleskab og mikrobølgeovn samt 1 badeværelse. Lejligheden har håndklæder og sengetøj.
Populære seværdigheder i nærheden af lejligheden omfatter Centre culturel Morrin Centre, Vieux-Québec og Fairmont Le Chateau Frontenac. Québec City Jean Lesage Internationale Lufthavn ligger 12 km fra overnatningsstedet.
Værelser og faciliteter
Hos Initial / Suite trésor / Centre-Ville de Québec er lejligheden på 56 m² og har plads til op til 4 personer. Indretningen omfatter 1 soveværelse. Soveværelserne har 1 super kingsize-seng og 1 sovesofa. Komfortfaciliteterne omfatter varme. Gæsterne har også adgang til et strygejern. Der er desuden et skrivebord og et fladskærms-tv.