1/10

Feriehus

Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street

11 Robert Street, BN1 4AH Brighton & Hove, StorbritannienSe kort

Feriehus 6 personer Storbritannien
★ 9,6/109,6 Enestående 9 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 6 personer
✓ 44 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Kæledyr er tilladt.
Have
Varme

Om overnatningsstedet

Dit ophold på Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street

Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street har en god beliggenhed i i centrum af Brighton & Hove og tilbyder udsigt til byen og en have. Overnatningsstedet ligger mindre end 1 km fra Brighton Beach, og der er gratis wi-fi overalt.

Dette feriehus har 3 soveværelser, tv og et fuldt udstyret køkken, hvor gæsterne kan finde køleskab, opvaskemaskine, vaskemaskine, ovn og mikrobølgeovn. Feriehuset har håndklæder og sengetøj.

Populære seværdigheder i nærheden af feriehuset omfatter Brighton Dome, Victoria Gardens og Brighton Pier. London Gatwick ligger 41 km væk.

Værelser og faciliteter

Med et areal på 139 m² har feriehuset plads til op til 6 personer. Feriehuset har 3 soveværelser. Sengefordelingen består af 3 super kingsize-senge. Badeværelsesudstyret i feriehuset omfatter et badekar og en hårtørrer. Køkkenet har en kogeplade, køkkengrej og en elkedel. Komfortfaciliteterne omfatter varme.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Feriehus — 139 m²

  • 6 personer
  • 3 soveværelser
  • 139 m²

Soveværelse 1 - 1 super kingsize-seng, Soveværelse 2 - 1 super kingsize-seng

Højdepunkter
  • Varme
  • Byudsigt
  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Op til 6 personer
  • Areal: 139 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

16:00–20:00

Udtjekning

Indtil kl. 11:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er tilladt. Ingen gebyrer.

Parkering

Overnatningsstedet har ikke oplyst om parkering.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Oplys overnatningsstedet om dit forventede ankomsttidspunkt på forhånd. Brug feltet til særlige ønsker ved booking eller kontaktoplysningerne i din bekræftelse. Polterabender og lignende fester er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Sprog, personalet taler
engelsk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Galleriet “Helm” ligger 80 m fra overnatningsstedet.

  • Det beskyttede naturområde “Whitehawk Hill Local Nature Reserve” ligger 2,0 km væk. Til fods tager det cirka 40 minutter.

  • Togstationen “Brighton” ligger 370 m væk, cirka 10 minutter til fods.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Helm galleri
    80 m
    ca. 5 min. til fods
  • The Brighton Dome teater
    290 m
    ca. 10 min. til fods
  • Brighton Museum & Art Gallery museum
    300 m
    ca. 10 min. til fods
  • Brighton Toy and Model Museum museum
    360 m
    ca. 10 min. til fods
  • Royal Pavilion seværdighed
    410 m
    ca. 10 min. til fods
  • The Actors Theatre teater
    440 m
    ca. 10 min. til fods
  • Jubilee Clock Tower mindesmærke
    490 m
    ca. 10 min. til fods
  • Sea Life Centre akvarium
    740 m
    ca. 15 min. til fods
  • Brighton Fishing Museum museum
    750 m
    ca. 15 min. til fods
  • Booth Museum of Natural History museum
    1,6 km
    ca. 30 min. til fods

Natur

  • Old Steine Gardens park
    600 m
    ca. 15 min. til fods
  • Greenway beskyttet naturområde
    680 m
    ca. 15 min. til fods
  • Brighton Beach strand
    800 m
    ca. 15 min. til fods
  • Whitehawk Hill Local Nature Reserve beskyttet naturområde
    2,0 km
    ca. 40 min. til fods
  • Dorothy Stringer Nature Reserve beskyttet naturområde
    2,6 km
  • Withdean Woods beskyttet naturområde
    3,3 km
  • Ladies Mile Local Nature Reserve beskyttet naturområde
    4,7 km
  • Benfield Hill Local Nature Reserve beskyttet naturområde
    6,0 km

Offentlig transport

  • Brighton togstation
    370 m
    ca. 10 min. til fods
  • London Road (Brighton) togstation
    1,2 km
    ca. 25 min. til fods
  • Hove togstation
    2,5 km
    ca. 45 min. til fods
  • Preston Park togstation
    2,5 km

Lufthavne

  • Brighton City Airport lufthavn
    11,1 km
  • London Heathrow Airport lufthavn
    75,0 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Kæledyr

  • Kæledyr er tilladt. Ingen gebyrer.

Fællesområder

  • Have

Diverse

  • Varme
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
9,6 / 10
Enestående 9 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street
Hvad er GPS-koordinaterne for Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street?

GPS-koordinaterne for Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street er 50.82611, -0.137819.

Er der gratis internet hos Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street?

Ja. Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street tilbyder gratis internet til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street?

Indtjekning hos Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street starter kl. 16:00, og udtjekning er mulig indtil 11:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street?

Værelsesmuligheder hos Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street omfatter: Feriehus.

Kan jeg medbringe et kæledyr til Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street?

Kæledyr er tilladt. Ingen gebyrer.

Hvordan kan jeg kontakte Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street?

Når du har booket hos Host & Stay - Sunny Terrace on Robert Street, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvor langt væk ligger “Brighton City Airport”?

“Brighton City Airport” ligger 11,1 km væk.

Hvilket mindesmærke ligger i området?

“Jubilee Clock Tower” er 490 m herfra. Sæt cirka 10 minutter af til gåturen.

Udforsk Brighton & Hove

Find flere overnatningssteder i Brighton & Hove

Udforsk overnatningssteder i Brighton & Hove efter type.

Se alle overnatningssteder i Brighton & Hove