Om overnatningsstedet
Dit ophold på Halara Studios
Studiolejlighederne på Halara åbner ud til en fælles møbleret terrasse og har tekøkken med spisebord, køleskab, kogeplader og kaffemaskine. Samtlige ferieboliger har aircondition, fladskærms-tv samt eget badeværelse med bruser, hårtørrer og gratis toiletartikler. Der er også værdiboks.
Studios Halara er indrettet i kykladisk stil og ligger på en bakke i det naturskønne Plaka i Milos. Der tilbydes studiolejligheder med gratis WiFi og panoramaudsigt over Det Ægæiske Hav. Det ligger under 5 minutters gang fra taverner, minimarkeder og butikker.
Adamas Havn ligger 6 km fra ejendommen, og Milos Nationale Lufthavn ligger 9 km derfra. Plathenia Strand ligger 4 km derfra. Transport fra havnen kan arrangeres efter anmodning og mod tillægsgebyr, og der er gratis offentlig parkering inden for 30 m.
Der tilbydes biludlejning.
Værelser og faciliteter
Hos Halara Studios er der 5 studiolejligheder og lejligheder på mellem 25 og 75 m². Antallet af soveværelser varierer fra 1 til 2 soveværelser. Der er plads til mellem 2 og 5 personer, afhængigt af den valgte indkvartering. Sovepladserne i den største lejlighed er fordelt på 1 enkeltseng, 1 dobbeltseng og 1 kingsize-seng.
Gæsterne kan i alle studiolejligheder og i alle lejligheder nyde havudsigt. Tekøkkenerne har køkkengrej.