Om overnatningsstedet
Dit ophold på Green lemon tree International Apartment Beijing Road Jiedeng Metropolis Store
Green lemon tree International Apartment Beijing Road Jiedeng Metropolis Store i Guangzhou er et lejlighedshotel og tilbyder biludlejning og en elevator. Overnatningsstedet tilbyder parkering på stedet.
Gæsterne har aircondition til rådighed under opholdet. Gæsterne har bagageopbevaring og en udflugtsskranke til rådighed, og der er desuden vaskeservice på stedet. Her findes strygeservice og gratis wi-fi.
Receptionen er døgnåben, og personalet taler engelsk og kinesisk. Der kan udstedes en faktura for opholdet. Ved indtjekning skal der fremvises billedlegitimation og et kreditkort.
Der tilbydes hurtig ind- og udtjekning.
Kæledyr er ikke tilladt. Polterabender og lignende fester er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Værelser og faciliteter
Hos Green lemon tree International Apartment Beijing Road Jiedeng Metropolis Store er der 40 2-personersværelser med separate senge, suiter og dobbeltværelser på mellem 50 og 65 m². Hver boligenhed har 1 soveværelse. Det maksimale antal gæster varierer fra 2 til 4 personer. I dobbeltværelset på 50 m² består sengefordelingen af 1 dobbeltseng.
I alle værelser og i alle suiter omfatter udstyret i det private badeværelse en bruser uden trin og en hårtørrer. Køkkenerne har en kogeplade, en mikrobølgeovn og et køleskab.