1/10

Lejlighed

志賀島のお宿

志賀島488‐2, 811-0323 Shikanoshima, JapanSe kort

Hus med 2 soveværelser 10 personer Japan
★ 8,5/108,5 Meget godt 27 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 10 personer
✓ 2727 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Strand
Familieværelser
Aircondition
Handicapparkering
Terrasse
Varme

Om overnatningsstedet

Dit ophold på 志賀島のお宿

志賀島のお宿 ligger ca. 5,9 km fra Uminonakamichi Seaside Park og har en terrasse, balkon og havudsigt. Dette overnatningssted ligger ved stranden og har gratis wi-fi.

Denne lejlighed med aircondition består af 2 soveværelser, stue, et fuldt udstyret køkken med køleskab og kedel samt 1 badeværelse med badekar eller bruser.

Island City Central Park ligger 14 km fra lejligheden, mens Najima Castle ligger 16 km væk. Fukuoka Lufthavn ligger 23 km fra overnatningsstedet.

Værelser og faciliteter

Med 2 soveværelser og et areal på 100 m² har feriehuset plads til op til 10 personer. Soveværelserne har 4 dobbeltsenge og 1 futon. Badeværelset er privat og har et badekar eller en bruser. Til madlavningen har køkkenet en kogeplade og en elkedel. Gæsterne kan i feriehuset nyde udsigt til haven. Gæsterne har også adgang til en vaskemaskine.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Hus med 2 soveværelser — 100 m²

  • 10 personer
  • 2 soveværelser
  • 100 m²

Soveværelse 1 - 2 dobbeltsenge, Soveværelse 2 - 2 dobbeltsenge og 1 futon

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Egen aircondition-enhed på værelset
  • Varme
  • Balkon
  • Udsigt mod stille gade
  • Havudsigt
  • Op til 10 personer
  • Areal: 100 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

16:00–21:00

Udtjekning

08:00–10:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Vigtige oplysninger

Polterabender og lignende fester er ikke tilladt på dette overnatningssted. Overnatningsstedet administreres af en privat vært.

Parkering

Sprog, personalet taler
engelsk japansk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “志賀島のお宿”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Færgeterminalen “志賀島” ligger 360 m væk.

  • Akvariet “海の中道水族館” ligger i en afstand af 4,6 km.

  • Lufthavnen “福岡空港” ligger 15,2 km fra overnatningsstedet.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • 志賀島 mole
    390 m
    ca. 10 min. til fods
  • しかのしま資料館 museum
    3,0 km
  • 動物の森 zoologisk have
    3,4 km
  • 海の中道海洋生態科学館(マリンワールド海の中道) akvarium
    4,6 km
  • 海の中道水族館 akvarium
    4,6 km
  • 西日本シティ銀行 HKT48劇場 teater
    9,1 km
  • 西南学院大学博物館 museum
    9,8 km
  • 福岡市美術館 museum
    10,9 km
  • 舞鶴公園 borg
    11,0 km
  • カトリック大名町教会 katedral
    11,2 km

Natur

  • 叶の浜 strand
    1,5 km
    ca. 30 min. til fods
  • 舞能ノ浜 strand
    3,0 km
  • 下馬ケ浜 strand
    3,1 km
  • のこのしまアイランドパーク park
    3,8 km
  • 海の中道海浜公園 park
    3,8 km
  • 大原海水浴場 strand
    8,4 km
  • ももち浜 strand
    8,5 km
  • 雁ノ巣鼻 strand
    8,6 km

Offentlig transport

  • 志賀島 færgeterminal
    360 m
    ca. 10 min. til fods
  • 福岡市営渡船志賀島 færgeterminal
    370 m
    ca. 10 min. til fods
  • 志賀島 færgeterminal
    410 m
    ca. 10 min. til fods
  • 福岡市営渡船大岳 færgeterminal
    2,9 km

Lufthavne

  • 福岡空港 lufthavn
    15,2 km
  • 北九州空港 lufthavn
    69,3 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Pool og wellness

  • Strand

Diverse

  • Familieværelser
  • Aircondition
  • Varme
  • Ikkeryger-værelser
  • Særskilt rygezone
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Parkering

  • Handicapparkering

Fællesområder

  • Terrasse

Sikkerhed

  • Adgang til sundhedspersonale
  • Adgang til førstehjælpskasse
  • Håndsprit i værelser/enheder og fællesområder
  • Etablerede procedurer til sundhedstjek af gæsterne
  • Delte kontorartikler, f.eks. trykte menukort, magasiner, kuglepenne og papir, er fjernet
  • Personalet følger alle sikkerhedsprocedurer fremsat af de lokale myndigheder

Mad og drikke

  • Alle tallerkener, bestik, glas og lignende er blevet desinficeret
  • Fysisk afstand i spiseområder

Aktiviteter

  • Strand

Fysisk afstand

  • Mulighed for kontantløs betaling
  • Regler om fysisk afstand bliver fulgt

Rengøring og desinficering

  • Brug af rengøringsmidler der er effektive mod coronavirus (COVID-19)
  • Aflåsning af værelser/enheder efter rengøring
  • Gæster kan fravælge rengøring af deres værelser/enheder under deres ophold
  • Overnatningsstedet rengøres af professionelle rengøringsfimaer
  • Vask af linned, håndklæder og vasketøj i overensstemmelse med de lokale myndigheders retningslinjer

Sikkerhed

  • Brandslukkere
  • Røgalarmer

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
8,5 / 10
Meget godt 27 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - 志賀島のお宿
Hvad er GPS-koordinaterne for 志賀島のお宿?

GPS-koordinaterne for 志賀島のお宿 er 33.665405, 130.31379.

Er der gratis internet hos 志賀島のお宿?

Ja. 志賀島のお宿 tilbyder gratis internet til gæster.

Er der gratis parkering hos 志賀島のお宿?

Ja. 志賀島のお宿 tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos 志賀島のお宿?

Indtjekning hos 志賀島のお宿 starter kl. 16:00, og udtjekning er mulig indtil 10:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos 志賀島のお宿?

Værelsesmuligheder hos 志賀島のお宿 omfatter: Hus med 2 soveværelser.

Hvordan kan jeg kontakte 志賀島のお宿?

Når du har booket hos 志賀島のお宿, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Er der et museum i nærheden?

Ja, du finder “しかのしま資料館” 3,0 km herfra.

Udforsk Shikanoshima

Find flere overnatningssteder i Shikanoshima

Udforsk overnatningssteder i Shikanoshima efter type.

Se alle overnatningssteder i Shikanoshima