1/10

Lejlighed

1к Люкс на Жилянская 118

Zhylianska Street 118 ЖК «Элегант» 13/32, 01032 Kyiv, UkraineSe kort

Lejlighed 3 personer Ukraine
★ 9,7/109,7 Enestående 49 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 3 personer
✓ 1212 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Legeplads
Aircondition
Mulighed for faktura
Varme
Elevator
Ikkeryger-værelser

Om overnatningsstedet

Dit ophold på 1к Люкс на Жилянская 118

1к Люкс на Жилянская 118 ligger ca. 8 minutters gang fra Kiev Togstation og har udsigt til byen og en balkon. Overnatningsstedet ligger 17 minutters gang fra Shevchenko Park, og der er gratis wi-fi overalt.

Denne lejlighed med aircondition består af 1 soveværelse, stue, et fuldt udstyret køkken med køleskab og kedel samt 1 badeværelse med bruser og gratis toiletartikler. Lejligheden har håndklæder og sengetøj.

Lejligheden tilbyder legeplads.

Skt. Volodymyr-katedralen ligger 15 minutters gang fra 1к Люкс на Жилянская 118, mens Olympiske Stadion i Kijev ligger 2 km væk.

Værelser og faciliteter

Med et areal på 37 m² har lejligheden plads til op til 3 personer. Indretningen omfatter 1 soveværelse. Sengefordelingen består af 1 dobbeltseng. Det private badeværelse har en bruser uden trin og en hårtørrer. Køkkenet har en kogeplade, en ovn og en mikrobølgeovn. Lejligheden har udsigt over byen.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Lejlighed — 37 m²

  • 3 personer
  • 1 soveværelse
  • 37 m²

Soveværelse 1 - 1 dobbeltseng

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Varme
  • Fladskærms-tv
  • Skrivebord
  • Balkon
  • Byudsigt
  • Op til 3 personer
  • Areal: 37 m²

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

14:00–23:00

Udtjekning

01:00–12:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Parkering

Overnatningsstedet har ikke oplyst om parkering.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Overnatningsstedet tager imod gæster fra 8 år.

Depositum for skader

Overnatningsstedet kan kræve et depositum på UAH 1000 til dækning af skader. Depositummet opkræves kontant. Depositummet opkræves ved ankomst. Tilbagebetaling forventes ved udtjekning. Tilbagebetalingsmetode: kontant.

Vigtige oplysninger

Polterabender og lignende fester er ikke tilladt på dette overnatningssted. Overnatningsstedet administreres af en privat vært.

Sprog, personalet taler
engelsk russisk ukrainsk

Guide til området

Hvad ligger i nærheden af “1к Люкс на Жилянская 118”?

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • Busstationen “Автостанція "Київ"” ligger i en afstand af 290 m. Regn med omkring 10 minutter til fods.

  • Museet “Національний музей медицини” er 870 m herfra.

  • Lufthavnen “Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) імені Ігоря Сікорського” ligger i en afstand af 5,4 km.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Музей Лесі Українки museum
    370 m
    ca. 10 min. til fods
  • Музей-квартира Віктора Косенка museum
    670 m
    ca. 15 min. til fods
  • Виставка історичних локомотивів та вагонів museum
    690 m
    ca. 15 min. til fods
  • Національний музей медицини museum
    870 m
    ca. 15 min. til fods
  • Музей мистецтв ім. Ханенків museum
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Національний музей Тараса Шевченка museum
    1,4 km
    ca. 25 min. til fods
  • Національний науково-природничий музей museum
    1,4 km
    ca. 25 min. til fods
  • Золоті ворота museum
    1,4 km
    ca. 25 min. til fods
  • Національний музей літератури України museum
    1,4 km
    ca. 30 min. til fods
  • Будинок митрополита museum
    1,7 km
    ca. 30 min. til fods

Natur

  • Ботанічний сад імені Олександра Фоміна have
    580 m
    ca. 15 min. til fods
  • бульвар Тараса Шевченка beskyttet naturområde
    840 m
    ca. 15 min. til fods
  • Вікові липи, ясени, каштани beskyttet naturområde
    1,5 km
    ca. 30 min. til fods
  • Заказник "Протасів Яр" ім. Романа Ратушного beskyttet naturområde
    2,1 km
    ca. 40 min. til fods
  • Дитинка bjergtop
    2,2 km
  • Липа Петра Могили beskyttet naturområde
    2,3 km
    ca. 40 min. til fods
  • Ландшафтний заказник місцевого значення «Зелене озеро» beskyttet naturområde
    5,8 km
  • Регіональний ландшафтний парк «Дніпровські острови» beskyttet naturområde
    5,9 km

Offentlig transport

  • Автостанція "Київ" busstation
    290 m
    ca. 10 min. til fods
  • Старовокзальна metrostation
    540 m
    ca. 10 min. til fods
  • Вокзальна metrostation
    580 m
    ca. 15 min. til fods
  • Київ-Пасажирський togstation
    590 m
    ca. 15 min. til fods

Lifter og svævebaner

  • Воднолижна канатна дорога lift
    10,3 km

Lufthavne

  • Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) імені Ігоря Сікорського lufthavn
    5,4 km
  • Міжнародний аеропорт «Бориспіль» lufthavn
    30,2 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Underholdning og familieservice

  • Legeplads
  • Karaoke
  • Natklub/DJ

Diverse

  • Familieværelser
  • Aircondition
  • Varme
  • Elevator
  • Ikkeryger-værelser
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Receptionsservice

  • Mulighed for faktura

Aktiviteter

  • Vandring

Mad og drikke

  • Mulighed for levering af mad til værelser/enheder

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
9,7 / 10
Enestående 49 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - 1к Люкс на Жилянская 118
Hvad er GPS-koordinaterne for 1к Люкс на Жилянская 118?

GPS-koordinaterne for 1к Люкс на Жилянская 118 er 50.441839, 30.496394.

Er der gratis internet hos 1к Люкс на Жилянская 118?

Ja. 1к Люкс на Жилянская 118 tilbyder gratis internet til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos 1к Люкс на Жилянская 118?

Indtjekning hos 1к Люкс на Жилянская 118 starter kl. 14:00, og udtjekning er mulig indtil 12:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos 1к Люкс на Жилянская 118?

Værelsesmuligheder hos 1к Люкс на Жилянская 118 omfatter: Lejlighed.

Hvordan kan jeg kontakte 1к Люкс на Жилянская 118?

Når du har booket hos 1к Люкс на Жилянская 118, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvilken bjergtop ligger i området?

“Дитинка” ligger i en afstand af 2,2 km.

Hvor langt væk ligger “Воднолижна канатна дорога”?

“Воднолижна канатна дорога” ligger 10,3 km væk.

Udforsk Kyiv

Find flere overnatningssteder i Kyiv

Udforsk overnatningssteder i Kyiv efter type.

Se alle overnatningssteder i Kyiv