1/10

Privat indkvartering

เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด

77 หมู่ 6 ต.เขาค้อ อ.เขาค้อ จ.เพชรบูรณ์, 67270 Khao Kho, ThailandSe kort

Dobbelt-/2-personersværelse med bjergudsigt 5 personer Thailand
★ 8,0/108,0 Meget godt 1 anmeldelser Booking.com
▦ 11 Værelsesmuligheder Til 5 personer
✓ 55 Faciliteter Faciliteter og udstyr
Aircondition
Parkering på stedet
Have
Terrasse

Om overnatningsstedet

Dit ophold på เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด

เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด ligger i Khao Kho. Her er en terrasse, gratis wi-fi og bjergudsigt. Dette private indkvarteringssted har en have og gratis privat parkering.

Det private indkvarteringssted har fladskærms-tv.

Phitsanulok Lufthavn ligger 129 km fra overnatningsstedet.

Værelser og faciliteter

เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด har i alt 2 dobbelt- eller 2-personersværelser. Alle værelser har hver plads til op til 5 personer. Soveværelserne har 2 kingsize-senge. De private badeværelser har en bruser og en hårtørrer. Udearealet omfatter en balkon. Køkkenudstyret i alle værelser omfatter et køleskab og en elkedel.

Vis mere Vis mindre

Værelser

Værelsesmuligheder

Sammenlign de tilgængelige værelser, og vælg det, der passer til dit ophold.

Dobbelt-/2-personersværelse med bjergudsigt

  • 5 personer
  • 1 soveværelse

Soveværelse 1 - 2 kingsize-senge

Højdepunkter
  • Eget badeværelse
  • Aircondition
  • Fladskærms-tv
  • Balkon
  • Bjergudsigt
  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Op til 5 personer

Praktiske oplysninger om opholdet

Indtjekning

14:00–18:00

Udtjekning

07:00–11:00

Minimumsalder ved indtjekning

18 år

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt.

Børn og ekstra senge

Minimumsalderen for indtjekning er 18 år. Børn i alle aldre er velkomne.

Parkering

Sprog, personalet taler
thai

Guide til området

Seværdigheder, natur og stoppesteder i nærheden af overnatningsstedet.

Udvalgte steder i nærheden

  • 1,3 km herfra finder du “Itthi Artillery Support Base Museum”. Regn med omkring 25 minutter til fods.

  • Det beskyttede naturområde “เขตห้ามล่าสัตว์ป่าเขาค้อ” ligger i en afstand af 3,8 km.

  • Lufthavnen “ท่าอากาศยานเพชรบูรณ์” ligger i en afstand af 22,9 km.

Seværdigheder og andre steder i nærheden

Seværdigheder

  • Itthi Artillery Support Base Museum museum
    1,3 km
    ca. 25 min. til fods
  • Viewpoint & Parking udsigtspunkt
    1,9 km
    ca. 35 min. til fods
  • ทุ่งนางพญาเมืองเลน udsigtspunkt
    19,1 km

Natur

  • เขตห้ามล่าสัตว์ป่าเขาค้อ beskyttet naturområde
    3,8 km
  • น้ำตกศรีดิษฐ์ vandfald
    5,2 km
  • เขากวาง bjergtop
    10,0 km
  • อุทยานแห่งชาติเขาค้อ beskyttet naturområde
    14,6 km
  • น้ำตกธารทิพย์ vandfald
    15,3 km

Lufthavne

  • ท่าอากาศยานเพชรบูรณ์ lufthavn
    22,9 km
  • ท่าอากาศยานพิษณุโลก lufthavn
    77,7 km

Faciliteter på overnatningsstedet

Komplet liste over services og faciliteter på overnatningsstedet.

Diverse

  • Aircondition
  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Parkering

  • Parkering på stedet

Fællesområder

  • Have
  • Terrasse

Anmeldelse

Hvad gæster værdsætter her

Ægte feedback fra gæster, der har boet her.

Læs alle anmeldelser
8,0 / 10
Meget godt 1 anmeldelser Booking.com
Pålidelig gæstefeedback Uafhængige anmeldelseslinks hjælper gæster med at sammenligne rigtige opholdserfaringer før booking.
Del din oplevelse Din anmeldelse hjælper kommende rejsende med at vælge det rigtige sted med større tryghed.
Spørgsmål og svar - เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด
Hvad er GPS-koordinaterne for เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด?

GPS-koordinaterne for เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด er 16.615, 100.985556.

Er der gratis internet hos เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด?

Ja. เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด tilbyder gratis internet til gæster.

Er der gratis parkering hos เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด?

Ja. เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด tilbyder gratis parkering til gæster.

Hvornår er ind- og udtjekning hos เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด?

Indtjekning hos เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด starter kl. 14:00, og udtjekning er mulig indtil 11:00.

Hvilke værelsestyper kan jeg booke hos เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด?

Værelsesmuligheder hos เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด omfatter: Dobbelt-/2-personersværelse med bjergudsigt.

Hvordan kan jeg kontakte เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด?

Når du har booket hos เขาเจ้าขา2 บ้านแฝด, deles værtens kontaktoplysninger, så du kan kontakte overnatningsstedet direkte.

Hvilket udsigtspunkt ligger i området?

“Viewpoint & Parking” ligger i en afstand af 1,9 km. Til fods tager det cirka 35 minutter.

Hvor langt er der til “ท่าอากาศยานพิษณุโลก”?

Der er 77,7 km til “ท่าอากาศยานพิษณุโลก”.

Udforsk Khao Kho

Find flere overnatningssteder i Khao Kho

Udforsk overnatningssteder i Khao Kho efter type.

Se alle overnatningssteder i Khao Kho